Diéta alebo zmena životného štýlu

Ovocie - rôzne druhyMáte nejaké to kilo navyše, prípadne je tých kíl navyše viac? Nadváha, či obezita je veľkým problémom dnešnej doby. Dokonca sa právom hovorí o pandémii dnešnej doby. Prečo je tomu tak? Veď každý týždeň sa môžeme na stránkach rôznych časopisoch dočítať o nových a nových zaručených diétách, ale i napriek tomu stále stúpa počet ľudí s nadváhou či obezitou. Príčina je žiaľ v neúspešnosti väčšiny zaručených diét.

Pokiaľ sa chcete zbaviť nadváhy či obezity, potrebujete urobiť niekoľko trvalých zmien vo svojom životnom štýle. Pokiaľ si ale myslíte, že týždeň budete jesť kapustovú diétu a schudnete desať kíl, tak na to radšej rýchlo zabudnite. Síce by ste nejaké to kilo schudli, ale svoje telo by ste ochudobnili o množstvo živín, ktoré denne potrebuje, a pravdepodobne by ste schudnuté kilá zakrátko pribrali späť. Určite vám je dobre známy jojo efekt. Bohužiaľ nasleduje po väčšine nezmyselných diét. A u neustále diétujucich ľudí je potom oveľa väčší problém zbaviť sa prebytočných kíl natrvalo. Zlé stravovanie návyky, spomalený metabolizmus, žiadny pohyb – výsledkom je stále stúpajúca hmotnosť a žiaľ i pribúdajúce zdravotné problémy.

Pokiaľ chcete schudnúť raz a navždy, potrebujete zmeniť svoj životný štýl. Áno, potrebujete zmeniť svoj životný štýl natrvalo. Pokiaľ sa vám to podarí, zbavíte sa nielen prebytočných kíl, ale budete sa cítiť zdravšie, vitálnejšie, budete mať viac energie. Niekomu vyhovujú postupné zmeny, inému vyhovuje radikálnejšia zmena. Je to na vás.

Čo zahŕňa zmena životného štýlu:

V prvom rade sa musíte rozhodnúť v hlave. Ak len tak váhate, chcete, ale vlastne ani neviete či chcete, tak si musíte nájsť svoj vlastný dôvod prečo žiť zdravšie? Prečo sa zbaviť nadváhy či obezity raz a navždy?

Pokiaľ chcete schudnúť natrvalo, potrebuje urobiť niekoľko trvalých zmien:

Takže diéta alebo trvalá zmena životného štýlu? Odpovedzte si sami. Za mňa je to určite zdravší životný štýl, ktorý so sebou prináša nielen úbytok hmotnosti, ale i lepšie zdravie. Síce je náročnejšie zmeniť svoj životný štýl v porovnaní s nejakou nalinajkovanou diétou, ale výsledkom je trvalá zmene hmotnosti, a trvalý prínos pre vaše zdravie. Čiže žiadny jojo efekt, žiadny spomalený metabolizmus, žiadna podráždenosť a nervozita, či neznesiteľné chúťky …………. .

Rozhodnutie je na vás.

Share Button
Toto je hriech nevyužiť: Zadarmo jedálniček na chudnutie za 1 minútu. Zadajte výšku, vek, pohlavie,... a hneď si môžete pozrieť svoj jedálniček. Bez chytákov a zadarmo. Presvedčte sa tu: “Môj jedálniček na chudnutie““.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Diéta na chudnutie - dukanova diéta © 2015 , | Vyhlásenie o zodpovednosti

Verzia stránky Klasická | Mobilná