Herbalife
Herbalife
Reklama

Diétne raňajky na chudnutie

10718748_xxl

Ak vynechávate raňajky resp. neraňajkujete vôbec, skonzumujete následne počas dňa viac potravín (väčšinou nezdravých), ako keby ste sa ráno už najedli. Vyvážené a zdravé raňajky sú základom do celého dňa. Ich vynechaním spôsobujeme nášmu telu nepríjemný a naozaj silný pocit hladu.Preto potom častejšie siahneme po nezdravých maškrtách – po rýchlom občerstvení, či po sladkostiach.

Základom dňa sú teda raňajky plné živín. Nemusíte sa obávať, že kvôli nim priberiete… práve naopak. Raňajky by mali obsahovať zmes bielkovín, sacharidov, tukov… (čerstvé ovocie, zelenina, tmavé pečivo). Ak sa teda naraňajkujete a zoberiete si so sebou aj zdravú desiatu, je oveľa menšia šanca, že si pôjdete kúpiť nejakú sladkosť či zabehnete do fastfoodu.

Neraňajkujete pretože ráno nepociťujete hlad? Na to je jednoduché riešenie. Jedzte menšie porcie na večeru, prípadne jedzte večeru skôr. Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Ovplyvňujú to, ako sa vaše telo bude správať počas celého dňa.

Začnite deň raňajkami. Následne nezabudnite na desiatu, obed, olovrant a večeru. Samozrejme všetko v rozumnom množstve. Telo tak bude mat stály prísun vyváženej a zdravej stravy. To znamená, že nebude mať tendenciu ukladať tuky do zásoby, napríklad na „horšie časy“ počas diétnych hladoviek. Vďaka kvalitným raňajkám a pravidelnej vyváženej strave sa zbavíte nepríjemných chúťok a nebudete pociťovať hlad.

Ukážka – Zdravé raňajky

Pitný režim: čistá voda, ovocná šťava, bylinný čaj

  • Tmavé pečivo, kvalitná hydinová šunka, vajíčko na tvrdo, paradajka+paprika

Celozrnné/Tmavé pečivo obsahuje zložené sacharidy, primerané množstvo tuku a vlákninu. Šunka alebo vajíčko je zdrojom bielkovín a zelenina (paradajka, paprika,….) obsahuje veľa vitamínov, minerálov, antioxidantov…
Takéto raňajky majú nižší až stredný glykemický index. Výsledkom je, že takéto raňajky sú zdravé raňajky

  • Nízkotučný jogurt, ovsené vločky, jablko alebo iné ovocie

Jogurt obsahuje bielkoviny, ovsené vločky vlákninu a taktiež bielkoviny, zdravé sacharidy a nakoniec jablko ako aj iné ovocie obsahuje vitamíny a vlákninu.

  • Mozzarella/Cottage cheese, celozrnné pečivo, zeleninový šalát

Mozzarella je zdrojom bielkovín, celozrnné pečivo obsahuje sacharidy a vlákninu, zelenina je zdrojom vitamínov, minerálov a vlákniny.

Raňajky by ste mali konzumovať pomaly a pokojne, keďže ste len pred pár minútami spali je vaše telo ešte „zaspaté“. “Nahádzať” čo najrýchlejšie jedlo do seba nemá zmysel…

Ak chcete úspešne a zdravo schudnúť, zaraďte do svojho jedálnička zdravé a výživné raňajky. Je to jeden z krokov, ktorý vám pomôže zbaviť sa prebytočných kíl raz a navždy. Nechajte sa inšpirovať ďalšími dôležitými pravidlami chudnutia – 3 najdôležitejšie pravidlá pri držaní diéty na chudnutie

 

Diétne fitness raňajky – video

Share Button
Toto je hriech nevyužiť: Zadarmo jedálniček na chudnutie za 1 minútu. Zadajte výšku, vek, pohlavie,... a hneď si môžete pozrieť svoj jedálniček. Bez chytákov a zadarmo. Presvedčte sa tu: “Môj jedálniček na chudnutie““.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Diéta na chudnutie - dukanova diéta © 2015 , | Vyhlásenie o zodpovednosti

Verzia stránky Klasická | Mobilná