Jablčný ocot je dobrou pomôckou Vášho zdravia ale ako je to s chudnutím??? Je to skutočne taká „bomba“ na chudnutie ako sa hovorí? Pri chudnutí je vždy potrebné splniť viacero kritérií a potom sú takéto pomôcky účinné. Ako teda pomáha jablčný ocot pri chudnutí?

 

Najväčšie pozitíva jablčného octu pri chudnutí

  1. Urýchlené trávenie
  2. Prečistené trávenie a telo
  3. Normalizovaná hladina cukru v krvi
  4. Dobré odvodnenie

Urýchlené trávenie a metabolizmus

Je základom pri zdravom chudnutí. Jablčný ocot a účinné látky v ňom sú základom, ktorý dopomáha tráveniu, aby bolo urýchlené a spaľovalo čo najrýchlejšie všetku energiu z prijatého jedla a aj z Vášho podkožného tuku. Keď máte spomalený metabolizmus, tak je jasné, že trávenie Vám ledva spáli to čo ste do žalúdka dali, ale nespáli nič z podkožného tuku a tým pádom nič neschudnete. Jablčný ocot je urýchľovačom trávenia, ale je ešte otázne akú stravu máte a aký výdaj energie…

Prečistené trávenie a telo

Je tiež nevyhnutnosťou pri zdravom chudnutí, pretože keď je trávenie dobre prečistené, tak sa Vám väčšina prijatých živín dostane do organizmu a Vy ste potom lepšie zásobený plnohodnotnými živinami a ste aj zdravší. Keď ste zdravší a Vaše telo je dobre prečistené, tak potom sa chudne oveľa rýchlejšie a efektívnejšie, ako keď je telo zanesené alebo postihnuté nejakou chorobou.

Normalizovaná hladina cukru

Počas chudnutia je vďaka jablčnému octu na mieste. Pýtate sa asi načo mi je normalizovaná hladina cukru? Isto to dobre poznáte, keď Vám klesne cukor a Vy siahnete hneď po prvej sladkej maškrte? Tak tento jablčný ocot dokáže eliminovať takéto radikálne klesanie a stúpanie cukru v krvi, no pri konzumácii jablčného octu a chudnutí musíte mať pravidelný prísun energie, dobré kombinácie potravín a teda pravidelné stravovanie. Inak jablčný ocot túto výhodu nebude mať.

jablčný ocot

Dobré odvodnenie

Pri chudnutí je veľmi dôležité, tak isto ako dobré a rýchle trávenie. Jablčný ocot a kyseliny v ňom obsiahnuté vedia prečistiť obličky a močové cesty, zbaviť ich nadbytočnej vody a urýchliť aj jej vylučovanie. Keď má človek zlý pitný režim, tak je dlhodobo zavodnený a v tejto nadbytočnej vode sa aj hromadia odpadové látky z tela, čo tam nemajú čo robiť.

Keď je dobré odvodnenie, tak je aj váha čistá a nižšia, ako keď sa človek zavodňuje. Jablčný ocot bude mať funkciu odvodňovaciu iba vtedy, keď budete mať kvalitný pitný režim presne na Vašu aktuálnu hmotnosť a fyzickú aktivitu. Keď človek pije málo, tak je dehydrovaný a ešte aj z toho mála vody zavodnený, ale druhý extrém je, keď človek pije veľa vody a tým si z tela vyplaví všetky dobré živiny…

Jablčný ocot má mnohé „podporné“ funkcie pri chudnutí ale musíte ho vždy brať, iba ako doplnok chudnutia a nezabúdať na všetky ostatné parametre (jedlo, pohyb a pitný režim).

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *