Diéty na chudnutie prinášajú so sebou riziká. Jedným z nich je jojo efekt. Existuje vôbec diéta bez jojo efektu?

Koľko z Vás sa už pokúšalo schudnúť s diétou? A podarilo sa? Väčšinou sa Vám niečo podarí schudnúť ale potom ten jojo efekt. Po čase väčšinou opäť priberiete. Prečo? Lebo ste si vybrali zlú diétu na chudnutie.

Kedy nastane jojo efekt?            

Jojo efekt nastane po diéte vždy vtedy, pokiaľ sa po diéte vrátite k pôvodnému stravovaniu alebo keď po diéte prudko zvýšite príjem kalórií. To sa najčastejšie stáva, pokiaľ Vaša diéta nie je zdravá diéta. A bohužiaľ veľa diét je takých, že sa pri nich viac trápite, blížite svojmu telu ako sa tešíte s chudnutia. Po skončení takejto diéty na chudnutie je pravdepodobnosť jojo efektu takmer 100%.

Diéty s vysokým rizikom jojo efektu

Dukanova diéta – po schudnutí Vás čaká štvrtá fáza dukanovej diéty, ktorá povoľuje jesť všetko, vraj stačí ak jeden deň v týždni bude bielkovinový. Po prvé väčšina z Vás to do štvrtej fázy ani nedotiahne a tí čo áno, časom väčšinou priberú. Veď na nete nenájdete žiadny príspevok človeka, resp. minimum, ktorý by si aj po roku, či dvoch po ukončení Dukanovej diéty váhu udržali. A to podotýkam, že Dukanova diéta je v súčasnosti hitom. Pokiaľ aj napriek tomu ju chcete vyskúšať, pozrite si popis  – Dukanova diéta – popis alebo jedálniček – Dukanova diéta – jedálniček.

Kapustová diéta – patrí t medzi diéty, kde riziko jojo efektu je takmer 100%.

Atkinsonova diéta – platí o nej skoro presne to isté ako o Dukanovej diéte, len je ešte horšia

Takto by sme mohli pokračovať ďalej. Jojo efekt si Vás po väčšine diét nájde. Preto sa ešte pred chudnutím poriadne zamyslite a zvoľte si diétu alebo spôsob chudnutia správne, aby ste časom neľutovali.

Diéta bez jojo efektu – zdravá diéta

Každý kto chce schudnúť dúfa, že po diéte, resp. po chudnutí nenastane jojo efekt. Ktorá je ale diéta bez jojo efektu. Každá, ktorá pošas chudnutia nespôsobuje nedostatok živín, pravidelne a vyvážene sa pri nej stravujete. To Vám dá šancu, že po skončení diéty prudko nezmeníte svoje stravovacie návyky a nepriberiete – nenastane jojo efekt. Takúto diétu môžeme nazvať zdravá redukčná diéta. Viac v článku „zdravá diéta na chudnutie“ alebo si prečítajte „zdravá redukčná diéta“.

Pokiaľ chcete vedieť viac o tom, čo je jojo efekt, kedy vzniká a ako mu predchádzať, pozrite si článok „Jojo efekt alebo chudnutie bez jojo efektu“. Držím Vám pri chudnutí palce.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *