Počuli ste už o diéte s názvom – Grapefruitova diéta alebo grepová diéta na chudnutie? Podporte chudnutie tým že budete konzumovať grepovú šťavu.
Grepová diéta
Grapefruitová – grepová diéta je hlavne o zdravšom životnom štýle s tým, že chudnutie podporíte jedením grepu, resp. pitím grepovej šťavy. Táto diéta na chudnutie je známa už z minulého storočia.

Je vhodná pokiaľ chcete schudnúť do 5 kíl za niekoľko dní, resp. za pár týždňov. Aj výskumy potvrdili, že konzumácia grepu spoločne s dostatočným príjmom bielkovín – proteínov podporí, resp. urýchli Vaše chudnutie. Samozrejme grepová diéta nie je zázrak a musíte si sledovať aj príjem kalórií.

Grepová diéta – Popis
Vzhľadom na to, že grep obsahuje minimum kalórií aj keď je to ovocie, je to veľmi vhodná potravina pri chudnutí. Okrem toho obsahuje aj veľké množstvo vitamínov: C, A, vitamíny skupiny B, horčík,…, čo je prospešné nielen pri chudnutí ale aj pre zdravie. Navyše, vďaka svojmu zloženiu, grep pomáha utíšiť chúťky, zrýchľuje metabolizmus a pri vhodnej kombinácii s ostatnou stravou napomáha chudnutiu.

Ďalšie informácie nájdete aj na http://www.peknetelo.eu/ovocie/grep-grapefruit/

Grepová diéta – Strava a Jedálniček
Základným princípom je konzumovať 3 jedlá denne, ktoré by mali obsahovať dostatok bielkovín – mäso, strukoviny, mliečne výrobky.

Pozor! Váš denný príjem kalórií nesmie prekročiť hranicu 800-1000 kalórií za deň.

Pred každým jedlom je dôležité zjesť polovičku grepu – grapefruitu alebo vypiť pohár grepovej šťavy. Samotný grep je lepší ako šťava a dosiahnete lepšie výsledky pri chudnutí.

Pokiaľ pridáte aj pohyb, výsledky nenechajú na seba dlho čakať. Môžete schudnúť 4-5 kíl kľudne aj za 2 týždne. Po dvoch týždňoch je vhodné dať si niekoľko dní pauzu a potom môžete v nej pokračovať opäť.

Samozrejme, že výsledky sú individuálne a závisia od mnohých faktorov. Grepová diéta nie je napríklad vhodná pre diabetikov. Ako pri každej diéte je dôležité zhodnotiť svoj zdravotný stav a poradiť sa s lekárom.

Grepová – grapefruitová diéta je pri chudnutí vhodná, resp. celý princíp spočíva v tom, že budete konzumovať grepy, resp. piť grepovú šťavu.

Ak zmeníte svoj životný štýl na zdravší a pridáte pred jedlom grep, tak by ste nemali nič pokaziť. Ale aj napriek tomu platí ako pri každej diéte – je dôležité zhodnotiť svoj zdravotný stav a poradiť sa s lekárom.

Účinnosť na chudnutie

Účinnosť na chudnutie počas držania Grepovej diéty sa odvíja nielen od toho, že pred každým jedlom si dáte polovičku grepu. Dôležité je taktiež aj aké cviky na chudnutie doplníte popri držaní diety. Samotná konzumácia Grepu Vám veľké množstvo kíl nezhodí. každopádne ak t tomu pridáte zvýšenú fyzickú aktivitu a rozumné stravovanie… kilá pôjdu určite dole.

Hodnotenie: 6 bodov

Vplyv na zdravie

Grepová diéta patrý medzi tie zdravšie. Nenúti nás k zbytočnému hladovaniu a v podstate pošas držania tejto diéty len upravíme jedálniček, plus konzumácia grepu pred každým jedlom. Grapefruit obsahuje veľké množstvo vitamínu C, ktorý je potrebný hlavne v tomto zimnom období. Grep obsahuje látku Naringin, ktorá pozitívne ovplyvňuje trávenie, činnosť čriev a celkovo prečisťuje organizmus.

Hodnotenie: 8 bodov

Celkové hodnotenie

Počas držania Grepovej diéty síce nechudnete veľké množstvo kíl za krátku dobu, ale chudnutie sa stáva pomalším no istejším. Každopádne pri tomto nižšom tempe je aj nižšie riziko jojo efektu. Grepová diéta je teda vhodná pre všetkých, ktorý chcú schudnúť bez drastických úprav jedálničku…

Celkové hodnotenie Diéta na chudnutie brucha : 7 bodov

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *