Potrebujete schudnúť rýchle kilá na víkend? Je tu istá šanca zbaviť sa prebytočných kíl za tak krátky čas, ale má to svoje ale. Diéta sama o sebe resp. metabolizmus za tak krátky čas nedokáže spáliť veľké množstvo prebytočných kíl. Neznamená to však, že neschudnete vôbec…Môžme to nazvať aj trojdňový očistný víkend, kedy sa vlastne telo a tráviaci trakt prečistí a tým schudnete teda od 1 do 3 kíl (individuálne).


Ak ste na tom zdravotne ťažšie alebo máte nadváhu, schudnutie prebytočných kíl dokážete iba komplexným riešením a tou je celková zmena stravovania a životosprávy.

Príprava na víkendovú diétu

Aby sme sa patrične pripravili na víkendovú diétu, je potrebné sa zásobiť potrebnými potravinami. V prvom rade budeme potrebovať dostatok zeleniny, ovocia a pevnú vôľu.
Budeme konzumovať rôzne zeleninové šaláty, ovocie a pridáme zvýšenú pohybovú aktivitu.

Základ je pitný režim a zdravá strava

Základom chudnutia, ako sme už spomínali, je zdravá a vyvážená strava, dostatočný pitný režim a zvýšenie pohybovej aktivity. Tieto tri základné piliere su jedinou cestou k schudnutiu bez jojo efektu. Prečítajte si Ako začať chudnúť – postup a plán na chudnutie/
Ak ale chceme rýchle riešenie pomôže aj rýchla víkendová očista.

Víkendový jedálniček na chudnutie

Jedlo si rozdeľte počas celého dňa. Ako pitný režim si pripravte domácu citrónovú alebo iba čistú vodu, ktorej by ste počas dňa mali vypiť 2-2,5 litra. Ak budete pocitovať silný hlad, dajte si napr knäckebrot alebo ovocie.

  • 1. deň: 150g kuracie prsia, 350g zeleninového šalátu, 2x celozrnná kaiserka, zeleninová polievka
  • 2. deň: 3 kivi, 2 pomaranče, 3 banány, nízkotučný jogurt, celozrné pečivo, kapustová/tukožrútska polievka
  • 3. deň: morčacia šunka, grahamový rohlík, paradajka, paprika, brokolicová polievka

Dietný plán, ceruzka, meter a zelenina v miske

Pre väčšiu účinnosť nezabudnite zaradiť do svojho programu aj kondičné cviky na ešte účinnejšie chudnutie.

Ak chcete naozaj schudnuť bez jojo efektu, hladovaním to určite nedosiahnete… skôr si ešte aj ublížite. Začnite naozaj chudnúť komplexným riešením – Prečítajte si: Ako začať chudnúť?

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *