Zeleninová diéta na chudnutie – je zdravá, dokážete s ňou schudnúť. Ale aj rýchla zeleninová diéta na chudnutie má svoje úskalia

 Čo sľubuje zeleninová diéta?

Rýchla zeleninová diéta na chudnutie sľubuje, rýchly úbytok váhy – až 5 kíl za týždeň. Ďalej sľubuje očistu tela, pripomienka, toxické látky ktoré máme v tele a odpad, je okolo troch kíl.

Zeleninová diéta  – čo môžem jesť

Zeleninová diéta povoľuje jesť zeleninu, (neškrobovú bez obmedzenia), aj niektoré druhy ovocia, obsahujúce malé množstvo cukru (brusnice, černice, jahody, zistite si hodnoty glukózy) a samozrejme aj ostatné potraviny v menšom množstve – viď zeleninová diéta – jedálniček (na konci)

Zeleninu rozdeľujeme na škrobovú a neškrobovú. Rýchla diéta (zeleninová) povoľuje jesť neškrobovú zeleninu v neobmedzenom množstve, na škrobovú zeleninu si treba dať pozor

Škrobová zelenina: Patria do nej: zemiaky,hrášok, kukurica. Pri konzumácii týchto potravín dávajte pozor! Tieto potraviny nemôžeme jesť v ľubovoľnom množstve. Obsahujú veľa sacharidov a škrobu. Sú kaloricky bohaté.

Neškrobová zelenina: Patria sem: kapusta, karfiol, paradajky, paprika, cibuľa, pór, brokolica, uhorky a huby. Všetka ostatná zelenina. Túto neškrobovú zeleninu môžeme jesť v množstve, aké zvládneme, neobmedzene, tak isto aj kombinácia tejto zeleniny je povolená.

Povolené potraviny:  Zeleninová diéta nie je len o jedení zeleniny, povolené máme aj: netučné mäso(najlepšie hydina, ryby), strukoviny, orechy, semená, ovocie

Zeleninová diéta – rady

Keď na nás príde vlčí hlad, tak si kľudne dajte zeleninový džús, poprípade kúsok ovocia, či zeleniny. Dodržiavajte pitný režim, zbavuje nás hladu, dodáva pocit plnosti. Pred každým jedlom si dajte 3 deci vody na lačno. Pite počas celého dňa. Čo najčastejšie sa hýbte, čím viac sa hýbete, tým bude výsledok na váhe nižší, krajší. Pri tejto diéte sa aj po skončení musíme snažiť o to, aby nám schudnuté kilogramy opäť nenabehli naspäť. Prajem vám veľa úspešne a hlavne zdravo schudnutých kilogramov.

Pri diéte nezabúdame na:

 1. Kvalitné potraviny
 2. Dostatočný pitný režim (2 litre čistej vody za deň)
 3. Dostatok spánku, oddychu
 4. Hlavne veľa pohybu
 5. Obmedzíme kávu, fajčenie, alkohol, stres
 6. Málo soliť, aby sa telo nezavodňovalo
 7. Používanie veľa korenín, byliniek

Zeleninová diéta – Jedlá a potraviny

 1. Polievky, prívarky (namiesto zápražky dávajme mlieko, nízkotučné, s rozšľahaným žĺtkom)
 2. Zeleninové šaláty (olivy, olivový olej)
 3. Dobrá pomôcka pri hlade sú zeleninové šťavy
 4. Strukoviny (prívarky, polievky)
 5. Ovocie (nízky obsah cukru)
 6. Oriešky, semená (majú veľa tuku, pozor pri konzumácii)

Zeleninová diéta – jedálniček

 1. Deň – jedálniček:

Raňajky: čistá voda, poprípade bylinkový čaj

Desiata: pár kúskov ovocia

Obed: zeleninový prívarok

Olovrant: zeleninový džús

Večera: zeleninový  šalát

 1. Deň – jedálniček:

Raňajky: čistá voda, poprípade bylinkový čaj

Desiata: pár kúskov orechov

Obed: zeleninový šalát s mäsom

Olovrant: zeleninový džús

Večera: zeleninová polievka

 1. Deň – jedálniček:

Raňajky: čistá voda, poprípade bylinkový čaj

Desiata: zeleninový šalát

Obed: grilované mäso so zeleninovým šalátom

Olovrant: zeleninový džús

Večera: ovocný šalát

 1. Deň – jedálniček:

Raňajky: čistá voda, poprípade bylinkový čaj

Desiata:  zeleninovú polievku

Obed: zeleninový prívarok s kúskom mäska

Olovrant: zeleninový džús

Večera: zeleninový šalát s tofu

 1. Deň – jedálniček:

Raňajky: čistá voda, poprípade bylinkový čaj

Desiata:   ovocie

Obed: zeleninová polievka, zeleninový šalát so syrom

Olovrant: zeleninový džús

Večera: orechy

Účinnosť na chudnutie

Zeleninová diéta nám počas týždňa sľubuje úbytok váhy približne od 4 až do 7 kíl. Telo sa nám očistí naberieme nové vitamíny a minerály. Pokiaľ budete zeleninovú diétu držať správne, bez toho aby ste zásadne menili jedálniček, stane sa vaše chudnutie účinným a bez vážnejších komplikácií. Z dlhodobého hľadiska sa ale zeleninová diéta nevyužíva a to z dôvodu, že nie každý by chcel dlhodobo konzumovať iba zeleninu. Taktiež aj naše telo potrebuje zmiešanú stravu.

Hodnotenie: 7 bodov

Vplyv na zdravie

Áno, zelenina je zdravá a aj rýchla zeleninová diéta patrí medzi lepšie diéty na chudnutie. Najväčší problém je však nedostatok bielkovín. Čiže rýchly úbytok váhy bude z časti spôsobený aj úbytkom svalovej hmoty, čo neskôr spôsobí jojo efekt. Takže ak schudnete napr. 5 kíl, neznamená to automaticky, že ste schudli iba tuk. Po dlhšom čase by sa mohli vyskytnúť zažívacie problémy, problémy so spánkom, nervozita, únava, nespavosť. Taktiež sa môže vyskytnúť nepravidelnosť vyprázdňovania. Je to ale individuálne u každého nás sa to prejaví inak. Zeleninová diéta sa radí medzi tie “zdravšie”, ale iba na tak dlhí čas ako máme pripravený jedálniček, teda jeden týždeň.

Hodnotenie: 7 bodov

Celkové hodnotenie

Zeleninová diéta je celkovo jedna z najlepších diétna chudnutie, má len málo nedostatkov, ktoré môžme obmedziť oprávnim dodržiavaním jedálnička. Patrí medzi “

zdravšie” diéty, to znamená, že počas jej držania nám nehrozia vážnejšie komplikácie zdravia. Celkovo je táto diéta účinná alebo iba na kratšiu dobu, pretože na dlhšie obdobie by sme to asi nevydržali. Po skončení držania zeleninovej diéty je potrebné pomaly nabiehať na bežný jedálniček. Ak prejdete príliš rýchlo na bežnú stravu, jojo efekt na seba nenechá dlho čakať a vy zas priberiete naspäť zhodené kilá.

Celkové hodnotenie bielkovinovej diéty: 7 bodov

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie

Zaujímavé: Opakom zeleninovej diéty je napríklad Dukanova diéta, pri ktorej naopak jete najmä bielkoviny. Pozrite si viac “Dukanova diéta” alebo “dukanova diéta – jedálniček”. Ďalšia populárna diéta je 90 dňová diéta. Viac v článku “90 dňová diéta”

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

5 thoughts on “Zeleninová diéta – chudnutie s prírodou

 1. Raňajky sú hlavné jedlo dňa. Takže to je absolútny nezmysel, ráno nič nejesť. Stejne ako táto diéta. To je len kúra na 1-2 dni na prečistenie, tak ako aj melónová (s mäsom aj bez neho.)

 2. Mňe táto dieta úplne vyhovuje. Potrebujem zhodiť tiež nejakých 7 kg a zeleninu alebo ovocie,môžem jesť stále. Dokonca som prekvapená, že sa tu môže jesť aj nejaké to mäso. Už ju držím 3 deň a zatiaľ nemám žiadny problém. Zatiaľ som ešte myslím nejako neschudla (možno tak 1 kilo) ale už po dvoch dňoch som cítila, že mám taký fajn ľahký žalúdok a to bol dobrý pocit, lebo dovtedy som mala dosť často problém s nafukovaním. Ani som nečakala, že hneď po prvých dňoch zhodím 3 kíla dole, ale som zvedavá ako to bude vyzerať po týždni:)

 3. V prvom rade som si uvedomil , že žiadna diéta nepotrvá večne. Kupovat si a varit pre mna je nerealne a zbytocne. Jedol som minimalne a zapijal to light colou. Obcas zelenina, ale aj ta bola mrazena. Nic mi nevyhovovalo, vsetko bolo nechutne a takisto aj svet okolo mna, cele zle. Ale prisiel som na jeden web a pozeram ze krabickova strava alebo krabickova dieta neviem nepamatam si to. Ale pozeram ich web, hmm celkom jednoduchy ale videl som objednavku objednal som si. To bolo vse. Ani som to nevidel ako to bude vyzerat , ale ked som to otvoril vyzeralo to fajn. Dalo sa to aj jest a bolo to jedle. To sa mi casto nestavalo, ale jedlo bolo fajn aj dobre – chutne veci. Ze by som schudol to neviem , lebo jem tu najvacsiu porciu od nich za 13,98€/den ale to nevadi , je mi fajn. Uz nemam ziadne zaludocne problemy. Je to skvele. Firma je inak

  Marian z Labu. 2015

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *