Dukanova diéta na chudnutie – pomôže schudnúť? Je dukanova diéta bezpečná? V posledných rokoch je Dukanova diéta nesmierne populárna  – ale nie je to najlepšia diéta!!!. Okrem množstva bežných ľudí, dukanovu diétu vyskúšali aj desiatky osobností a hviezd. Táto diéta je relatívne náročná, ale je pravda, že nejaké to kilo s ňou schudnete.

Otázne je, či schudnuté kilá časom naspäť nepriberiete a či dukanovu diétu zvládnete až dokonca, pretože je časovo náročná, resp. Dukanova diéta trvá dlhú dobu a štvrtá fáza je v podstate doživotná. A bohužiaľ aj Dukanova diéta má svoje riziká – najmä zdravotné

Dukanova diéta – popis

Dukanova diéta je populárna nielen preto, že je relatívne účinná ale najmä preto, lebo neobsahuje presný jedálniček, ale môžete si vyberať z viacerých jedál a stačí ak dodržíte základné zásady dukanovej diéty. Táto diéta je známa už 10 rokov a vyskúšalo ju množstvo ľudí, aj keď veľa z nich neuspelo, vám sa to môže podariť.

Dukanova diéta má 4 fázy. Najnáročnejšia je prvá fáza, v ktorej môžete jesť v podstate len bielkoviny (bielkovinové jedlá). Aj keď netrvá 1.fáza dlho je najnáročnejšia na zvládnutie. V druhej fáze dukanova diéta povoľuje jesť aj zeleninu, ale úprimne jesť dlhšiu dobu len bielkovinové potraviny a zeleninu nie je ľahké. V tretej fáze dukanova diéta už povoľuje aj ľubovoľné jedlo (2 krát v týždni) a aj iné potraviny, ale to už vyskúša málo ľudí, pretože dostať sa do tretej fázy, zvládne len menšia časť z ľudí, ktorí začali dodržiavať dukanovu diétu. Pokiaľ ale zvládnete prvú, druhú a aj tretiu fázu, tak štvrtá fáza dukanovej diéty je už naozaj ľahká. Len sa tam dostať. Dá sa povedať, že dukanova diéta je účinná a že funguje, ale zvládnuť to je veľmi náročné.

Dukanova diéta – fázy a povolené potraviny

1. Fáza – Dukanova diéta na chudnutie – táto fáza trvá cca 2 – 6 dní v závislosti od toho, koľko chcete schudnúť. Ak chcete schudnúť napr. 4 kilá – 1. Fáza trvá dva dni. Ak chcete schudnúť napr 9 kíl tak trvá tri dni, ak 15 kíl, tak prvá fáza trvá 4 dni ak 20 kíl tak 5 dní ak 25 kíl a viac tak prvá fáza trvá 6 dní. V prvej fáze dukanovej diéty na chudnutie máte povolené jesť len bielkoviny (bielkovinové jedlá) – chudé mäso, ryby, mliečne výrobky s 0% tuku, vaječné bielka,….

2. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – túto fázu dukanovej diéty, dodržujte až kým dosiahnete požadovaný úbytok váhy. V tejto fáze striedajte bielkovinové dni (z 1. Fázy) a bielkovinovo-zeleninové dni. Keď dosiahnete požadovanú hmotnosť, prejdite na 3. Fázu dukanovej diéty na chudnutie.

3. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – môžete jesť omnoho viac potravín – napr. 1 porciu ovocia denne, ale minimum zemiakov a ryže. Ďalej si môžete dať napr. 2 krajce chleba, 40 gramov syra denne,…. Ale 1 deň v týždni dodržujte bielkovinový deň.Túto fázu doržujte nasledovne – za každé schudnuté kilo 10 dní. Schudli ste 20 kíl? Tak ju dodržujte 200 dní

4. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – v tejto fáze už môžete jesť čokoľvek ale taktiež jeden deň v týždni musíte dodržať bielkovinový deň z prvej fázy!

Dukanova diéta – zhodnotenie

žena na váhe pri dukanovej diéteDukanova diéta patrí celkovo medzi tie lepšie diéty na chudnutie, nie je ani tak nezdravá ako náročná. Samozrejme pokiaľ máte akékoľvek zdravotné problémy poraďte sa so svojím lekárom. Pretože napr. zvýšený príjem živočíšnych bielkovín môže spôsobiť ťažkosti ľuďom s tráviacimi problémami, alebo ľuďom, ktorí majú problém s obličkami,…. Dukanova diéta nie je ale vyslovene nezdravá, existujú aj omnoho horšie diéty, ktoré ľudia masovo dodržiavajú.

Ak chcete a nielen potrebujete schudnúť, ste zdravý (alebo Vám to schválil lekár) a ste aj odhodlaný niečo so sebou urobiť, tak hurááá do chudnutia. Dukanova diéta Vám môže pomôcť splniť si sen o peknej postave. Vyžaduje to síce snahu, vytrvalosť a aj pevnú vôľu, ale platí že “kde je vôľa, tam je cesta!!!”

Pripravili sme pre Vás aj jedálny lístok, resp. jedálniček (Dukanova diéta), ktorý je vzorový, ale je potrebné si ho upraviť podľa svojho zdravotného stavu, súčasnej váhy,…  Ale ako inšpirácia je vhodný. Pozrite si Dukanova diéta – jedálniček, prípadne si zostavte vlastný jedálny lístok, viac na “vlastný jedálny lístok – Dukanova diéta”.

Nezabudnite ku akejkoľvek diéte na chudnutie pridať aj cvičenie

Samozrejme, že ku chudnutiu, resp. ku diéte na chudnutie je dobré doplniť aj vhodné cviky. Keďže najväčším problémom pri chudnutí je brucho, pozrite si cviky na brucho – video a popis 3 najlepších cvikov na brucho. Viac v článku “cviky na brucho – video a popis”

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

1 thought on “Dukanova diéta – najpopulárnejšia diéta na chudnutie

  1. Dukanova dieta u nas zatim nepatri k nejznamejsim, proto pripravujeme pro Vas vsechny zakladni informace, ktere potrebujete o ni vedet. Dietu predstavil pred deseti lety v ramci sve knihy, ktera se brzy stala bestsellerem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *