Mnohé “odborné” portály o chudnutí naznačujú, že mlieko pri chudnutí je úplne nevhodné a doporučujú jeho úplné vyradenie z jedálnička pri chudnutí. Avšak musíme si uvedomiť, že mlieko by malo byť súčasťou správnej výživy a nesmie chýbať vo vašom jedálničku.

Mlieko je pri chudnutí určite vhodné a teda nemusíte sa obávať nejaký extra negatívnych vplyvov pri chudnutí. Mlieko a mliečne výrobky sú pre naše telo veľmi užitočné a to vďaka tomu, že dodávajú nášmu telu vitamíny a mnoho minerálnych látok.

Mlieko obsahuje

Jedna šálka (250 ml) mlieka s obsahom tuku 2 % obsahuje 285 mg vápnika, čo predstavuje 22 až 29 % odporúčanej dennej dávky vápnika pre dospelého človeka, 8 gramov proteínov a množstvo ďalších živín (buď prirodzene, alebo pomocou obohatenia)

  • Vitamín A – podporuje činnosť imunitného systému
  • Vitamín B tiamín – podporuje činnosť mozgu, pamäť
  • Vitamín B biotín, kyselina pantoténová – podporujú tvorbu energie
  • Vitamín B12 – podporuje srdcovocievne zdravie
  • Vitamín D, K – podporujú zdravie kostí
  • Minár Jód – podporuje činnosť štítnej žlazy
  • Minerál draslík a horčík – podporujú srdcovocievne zdravie
  • Stopový prvok Selén – prevencia rakoviny
  • Kyselina linolová – ničí bunky ľudskej rakoviny kože, rakoviny konečníka a pŕs. Môže pomáhať aj pri znižovaní hladiny cholesterolu a predchádzaní ateroskleróze, dostupná je len z mlieka kráv kŕmených trávou.

Mlieko – nutričná hodnota (100g)

Mlieko (100g)   KJ   Kcal   Bielkoviny   Sacharidy   Tuky
Mlieko nízkotučné16038350,5
Mlieko polotučné194463,24,61,5
Mlieko plnotučné267643,34,73,5
Acidofilné mlieko272653,22,83,6
Kozie mlieko254603,54,23,9
Ovčie mlieko4521085,75,47,3

Existuje aj Mliečna diéta, ktorá sľubuje počas dvoch týždňov úbytok 5 až 10 kíl. Žiaľ v našom hodnotení nedopadla príliš pozitívne.

Mlieko – Výsledná známka na chudnutie – 7 bodov

Mlieko má určite pozitívny vplyv na naše telo nielen počas chudnutia. Ak chcete schudnúť preferujte polotučné alebo nízkotučné mlieko.

Aby sme to zhrnuli. Mlieko sa pri chudnutí oplatí piť aj denne, ale iba za predpokladu, že budete konzumovať nízkotučné alebo polotučné mlieko.

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *