Semienka a orechy pri diéte. Áno aj nie. Orechy a semienka sú veľmi výživné ale majú vysokú energetickú hodnotu – veľa kcal. Diéta na chudnutie má byť vyvážená nielen po výživovej stránke ale aj po kalorickej. Platí to takmer pre všetky druhy orechov – vlašské orechy, lieskové orechy ale aj pre arašidy a mandle,…

Výhody – orechy a semienka pri diéte

Medzi najväčšie výhody patrí výživová hodnota.  A každá diéta na chudnutie pokiaľ má byť úspešná, musí obsahovať dostatok výživných zložiek. Orechy a semienka obsahujú veľa vitamínov, ďalej obsahujú rastlinné bielkoviny a najmä veľké množstvo 3 omega mastných kyselín – zdravých tukov. A tých je v našej stredoeurópskej strave naozaj málo.

Kalorická hodnota – orechy a semienka

Priemerná kalorická hodnota je od 450 do 650 kalórií (kcal) na 100 gramov. Pre porovnanie 100 gramová čokoláda má cca 600 až 650 kalórií.

Určite mi dáte za pravdu, že pokiaľ pri diéte zjete čokoládu, tak máte výčitky kvôli kalóriám. Ale pokiaľ zjete malý sáčok orechov, máte podobné výčitky? Asi nie. A pri tom je kalorická hodnota takmer totožná.

Podrobný popis zloženia orechov, energetické hodnoty a ďalšie zaujímavosti nájdete v článku „orechy a chudnutie“

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *