Najčastejšou metódou na chudnutie je stále držanie diéty na chudnutie. Ako iste už vieme držanie prísnej diéty má dve strany mince.

Síce schudnete nejaké to kilo prebytočného tuku, no za akú cenu? Väčšina diét sú také prísne, že skôr Vášmu telu ublížia ako pomôžu. Existujú ale aj diéty, ktoré sú “menšie zlo”…  Zistite, ktoré sú to.

V prvom rade by sme Vás chceli upozorniť, že len dodržiavanie diétneho jedálnička nieje tou správnou cestou za vytúženou postavou. Schudnúť sa dá iba kompletnou zmenou životného štýlu a zmenou jedálnička. Bližšie informácie ako teda schudnúť nájdete v článku “Ako začať chudnúť – Postup a plán na chudnutie

Dukanova diéta

Ako prvú vám priblížime jednu s najpopulárnejších diét na chudnutie, ktorá sa v krátkom čase rozšírila do celého sveta. Dukanova diéta sa považuje za jednu z najúčinnejších diét na chudnutie a to aj kvôli tomu, že si môžme jedlá vyberať podľa seba… stačí ak dodržíme určité pravidlá. Dukanova diéta sa radí medzi zdravšie a to z toho dôvodu, že jej systém nieje až taký zlý a nenutí nás dodržiavať nezmyselný jedálniček na chudnutie.

Dukanova diéta má 4 fázy

Prvá fáza – je najnáročnejšia a to z toho dôvodu, že môžte prijímať iba jedlá bohaté na proteíny resp. bielkoviny.I keď prvá fáza netrvá dlho, je pomerne náročná na zvládnutie.

Druhá fáza – v druhej fáze Dukanovej diéty máme povolené konzumovať aj zeleninu. No taktiež to nieje prechádzka ružovou záhradou. Dodržať pravidlo konzumovať iba bielkoviny so zeleninou nebude ľahké.

Tretia fáza – je konsolidačná a dostanete sa do nej až keď schudnete požadované množstvo kíl. Jej dĺžka závisí na množstve schudnutých kíl

Štvrtá fáza – Záver diéty konečne povoľuje v podstate všetko ale s tou podmienkou, že aspoň raz za týždeň je nutné dodržať bielkovinový deň z prvej fázy.

Prečítajte si všetky podrobnosti o “Dukanovej diéte – Najpopulárnejšia diéta na chudnutie“.

Bielkovinová diéta

Už podľa názvu usúdime, že sa jedná o diétu, ktorá bude založená na zvýšenom príjme stravy bohatej na bielkoviny. Bielkovinová diéta sa považuje za jednu z najúčinnejších na chudnutie… žiaľ aj jej náročnosť je pomerne vysoká.

Zvýšená konzumácia jedál bohatých na bielkoviny má za následok podporu obnovy a rastu svalovej hmoty, čo má za následok aj zrýchľovanie metabolizmu. Tým, že sa vám zrýchli metabolizmus, začne sa aj efektívnejšie spaľovanie prebytočných kalórií bez toho aby ste strácali svalovú hmotu.

Bielkovinová strava má ešte tú výhodu, že má väčšinou nízky alebo stredný glykemický index. Takže pocit hladu pri tejto diéte nieje až tak silný ako pri iných diétach na chudnutie.

Žiaľ tam kde sú výhody sú aj nevýhody… a pri tejto diéte je veľká nevýhoda náročnosť a vplyv na zdravie. Aké zdravotné komplikácie Vám hrozia pri dodržiavaní bielkovinovej diéty? Všetko čo potrebujete vedieť – “Bielkovinová diéta – Najúčinejšia diéta na chudnutie“.Proteínová diéta - Bravčové mäso
Zeleninová diéta

 

Zeleninová diéta taktiež nazývaná aj rýchla diéta sa radí medzi naozaj rýchle diéty. Ako rýchlo ju začnete držať tak po krátkom čase ju aj prestanete dodržiavať. Konzumovať iba zeleninu je síce zdravé, no z dlhodobého hľadiska neudržateľné. Jedálniček zeleninovej diéty sa skladá hlavne s čerstvej zeleniny, zeleninovej polievky a malé množstvo ovocia.

Do tela sa počas tejto diéty dostáva veľké množstvo vitamínov a minerálov, ale ako sme spomínali z dlhodobého hľadiska je neudržateľná. Podľa niektorých zdrojov je možné schudnúť až 3 kilá v priebehu týždňa. Naneštastie tieto kilá ako rýchlo zmizli tak sa aj po prechode na klasickú nezdravú stravu opäť vrátia a vo väčšine prípadov ešte vo väčšom množstve.

Aké zdravotné riziká vás čakajú? … Prečítajte si dôležité podrobnosti o “Zeleninovej diéte

 

Ak chcete naozaj začať schudnúť a to bez jojo efektu, určite si prečítajte nasledujúci článok o zdravom chudnutí!!!

Zdravé chudnutie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *