Ako schudnúť za mesiac 5 kíl? Chcete schudnúť za mesiac 10 kíl? To je nereálne. Ale schudnúť za mesiac 5 kíl, to sa dá zvládnuť.

Dodržte správne zásady chudnutia a schudnite! Tak ako na to?

Pokiaľ chce te za mesiac schudnúť 5 kíl, musíte si uvedomiť, že to znamená schudnúť približne 1,2 kilogramu za týždeň. To je reálne, ale musíte ísť od prvého dňa na 100%. Nie na 90% ale na 100%. To je podstatné. Možno sa dá schudnúť aj rýchlejšie, ale pokiaľ to má byť bez jojo efektu a natrvalo, tak sa držte týchto overených rád a po 30 tich dňoch môžete byť až o 5 kíl ľah ší/ia.

S čím musím počítať:

 • Pokiaľ máte nadváhu a spomalený metabolizmus (jedávate napríklad iba 1-2 krát denne, alebo Váš denný príjem kalórií je už teraz na úrovni do 1500 denne, tak 5 kíl za mesiac neschudnete. Potrebujete najprv zrýchliť metabolizmus a až potom sa naštartuje chudnutie. Ale s úbytkom 1 až 3 kíl môžete počítať. To sa Vám podarí!
 • Pokiaľ je pohyb Váš nepriateľ, bude dobré ak sa sním skamarátite. Bude sa Vám ľahšie a hlavne rýchlejšie chudnúť. Doporučujeme 3 krát v týždni aspoň po 45 minút (plávanie, rýchla chôdza, aerobic,…..)
 • Bez určitých zmien neschudnete, pripravte sa na zmeny – stravovanie, pitný režim, odolávanie pokušeniam,….
 • Je potrebné pravidelne hodnotiť čiastkové úspechy ale i neúspechy – udrží to Vašu motiváciu na vysokej úrovni

Pokiaľ ste tučný z prejedania sa (denný príjem kalórií je cca 2500), tak Vám chudnutie pôjde hravo – ale zmenám sa nevyhnete. Ako na to?

 • Jedzte približne 4-5 krát denne (cca každé 3-4 hodiny)
 • Zjedzte denne aspoň 3 kúsky ovocia a zeleniny
 • Znížte príjem kalórií o cca 1000 (pozor: celkový denný príjem kalórií nesmie klesnúť pod 1000)
 • Vypite aspoň 2 litre čistej vody denne
 • Vynechajte biele pečivo, zemiaky a ostatné prílohy jedzte v polovičných dávkach (okrem zeleninových – tie môžete aj zdvojnásobiť)
 • Pridajte pohyb – 3 krát v týždni
 • Jedzte dostatok bielkovín – najmä rastlinných ( cca 1 gram na 1 kg Vašej hmotnosti denne)
 • Vážte sa 1 krát týždenne – nie denne
 • Pokiaľ ste si v niečom neistý – poraďte sa

zena je akoze priputana k vahe

Tipy ako začať s chudnutím

Chcete schudnúť, ale neviete ako začať a čo robiť? Tak práve tieto tipy Vám môžu pomôcť pri dosahovaní Vašich cieľov.

1.  Počítanie kalórií

Strata 5kg za mesiac môže byť pomerne jednoduché. Hlavne, keď počítate kalórie. Ak chcete stratiť približne 1 kg týždenne, snažte sa znížiť 500 kcal denne z vašej stravy. Toto vám zaručene pomôže pri strate telesnej hmotnosti.

Nezabúdajte na to, že veľké zníženie kalórií môže mať za následok nedostatok živín, čo neskôr môže spôsobiť jojo efekt. 

2. Zapisovanie potravín

Zapíšte si všetko, čo zjete počas celého dňa. Vďaka zapisovaniu zistíte, aké zmeny môžete urobiť vo vašej strave a tiež vám to pomôže pri udržaní na správnej ceste.

3. Napíšte si plán jedálnička

Plán jedálnička je ďalší skvelý nástroj na chudnutie. Plánovanie jedál a občerstvenia vopred vám môže pomôcť zostať na ceste a držať sa svojho plánu.

Tieto zásady sú všeobecné, preto je vhodné konzultovať jednotlivé zmeny s odborníkom, aby Vaše chudnutie bolo naozaj úspešné. Taktiež rýchlosť a účinnosť chudnutia závisí aj od Vášho veku, zdravotného stavu,…

Zaujímavé:     Prečo väčšina ľudí pri chudnutí neuspeje?

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *