Diéta na chudnutie a leto – chudnutie v lete je najľahšie ale na druhej strane tie grilovačky, alkohol a stretnutia s priateľmi nám chudnutie dokážu poriadne sťažiť

Áno, leto je najlepšie obdobie pre úspešnú diétu na chudnutie,  pretože naše telo je aktívnejšie, nielen kvôli dlhším dňom, ale najmä kvôli tomu, že je pekne – máme viac endorfínov, sme šťastnejší a preto aj diéty sú úspešnejšie. Okrem toho máme viac príležitostí na pohyb – či už prechádzky, ale kľudne si môžeme dať aj viac do tela (behanie, plávanie, turistika,…) A navyše pokiaľ je horúco, máme menšiu chuť na ťažké jedlá – čo nám tiež pomôže pri chudnutí. To všetko robí z leta najlepšie obdobie pre úspešnú diétu a schudnutie množstva kíl

No na druhej strane tie grilovačky, gulášovky, posedenia, stretnutia s priateľmi, zmrzlina,… nám môžu prekaziť našu diétu. Ak teda chcete schudnúť v lete, treba vedieť ako na to.

Grilovačka, guláš a diéta na chudnutie

Grilovanie ako spôsob prípravy jedla je v podstate vhodné na chudnutie, závisí však od toho, čo na gril položíme J. Vyhnite sa mastnému mäsu a pečivo vynechajte. Vyberajte si na grilovanie, kuracie alebo morčacie mäso, prípadne ryby. Čo je ale dôležité povedať, nezobkajte!!! To znamená na grilovačke sa najedzte raz  – normálnu porciu (napríklad namiesto večere). K mäsu si dajte, či už surovú alebo grilovanú zeleninu.

Pokiaľ radi varíte guláš, z jeho konzumáciou v rámci diéty na chudnutie je to jednoduché. Naložte si na tanier chudé mäso z gulášu, môžete aj pár zemiakov a pečivo obmedzte na minimum. Platí to isté čo pri grilovaní. Guláš si dajte jedenkrát a ako náhradu jedla, čo by ste jedli doma.

Alkohol, nápoje a zmrzlina

Alkohol je kalorická bomba, ale pre množstvo ľudí je neoddeliteľnou súčasťou dobrého posedenia, resp. zábavy. V rámci diéty na chudnutie je najlepšie ho nepiť, ale pokiaľ si bez neho nedokážete napr. grilovačku predstaviť, tak si dajte maximálne 30% toho, čo by ste vypili ak by ste nedržali žiadnu diétu na chudnutie. Otázne ale je, že ak vypijete 30%, či si potom dokážete povedať dosť. Môj odhad je, že nie. Takže ak sa snažíte schudnúť, vydržte bez alkoholu.

Nealko nápoje a diéta? Nie len v lete vynechajte sladké nápoje – koly, džúsy, ochutené minerálky atď. Nielenže ich sladká chuť spôsobí rýchlejšie vysmädnutie a opätovné pitie týchto sladkých gebuzín ale navyše je to kalorická bomba. Ak vypijete za deň 1,5 litra sladenej vody, môžete prijať navyše toľko kalórií ako je v hlavnom jedle . Preto pite čistú vodu. Vaše telo bude spokojnejšie a aj Vaša diéta na chudnutie bude mať šancu na úspech.

Pokiaľ si v lete nedokážete odoprieť zmrzlinu, tak zjedzte maximálne 2 kopčeky za týždeň a Vaša diéta nebude ohrozená.

Pokiaľ cez leto chcete schudnúť nezabudnite ešte na jedno pravidlo!!!

Ak už niečo porušíte, tak nezúfajte. Dá sa chudnutie zachrániť. Stačí dodržať nasledovné. Po prehrešku si treba dať 2, 3 alebo 4 ukážkové dni diéty (v závislosti od závažnosti prehrešku) a Váš prehrešok bude zabudnutý a môžete chudnúť veselo ďalej.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *