Položili ste si i vy niekedy túto otázku? Máte pocit, že priberáte i z vody a pritom máte známu, ktorá môže zjesť čokoľvek, ale i napriek tomu má skvelú postavu? 

Pokiaľ chcete zistiť príčinu svojich problémov s nadváhou, musíte zohľadniť viac faktorov. Stačí len pár zmien a vy už nebudete priberať, ale naopak chudnúť.

 

1. Spomalený metabolizmus

Snažíte sa chudnúť, ale naopak priberáte? Môže to byť spôsobené tým, že máte spomalený metabolizmus. Čo ho spôsobuje?

  • Zníženie svalovej hmoty
  • Kvôli stálym dietám a hladovkám
  • Nepravidelná strava
  • Málo živín (bielkovín, vitamínov, minerálov, vlákniny…)
  • Nedostatočný pitný režim

Zrýchliť metabolizmus môžete len jedným spôsobom a to takým, že zmeníte svoj životný štýl. Nie hladovaním ani diétovaním, ale pravidelnou stravou a pitným režimom.

2. Nedostatočný pohyb

Pohyb je súčasťou nášho života. V dnešnom svete však veľa z nás má sedavé zamestnanie, vďaka ktorému priberáme. Ak chcete vyzerať krajšie a samozrejme zdravšie, tak Vám odporúčam cvičiť aspoň 3x do týždňa. Naplánujte si cvičenie a po chvíľke uvidíte zmeny. Zo začiatku to pre Vás bude namáhavé, ale po chvíľke Vás cvičenie bude baviť.

3. Genetická predispozícia

Býva žiaľ často obľúbenou výhovorku ľudí s nadváhou či obezitou. Genetika nepopierateľne ovplyvňuje to ako vyzeráme. Ale neznamená to, že pokiaľ sú vaši rodičia obézny, musíte byť obézny i vy. Chce to len dostatok pevnej vôle.

Za genetikou sa často skrývajú i zlé stravovacie návyky v rodine. Je samozrejmé, že deti jedia to čo ich rodičia. Pokiaľ rodičia jedia jedlo preplnené tukmi a cukrom, čo jedia ich deti?

Nestačí deťom vysvetľovať aká dôležitá je zdravá strava, že potrebujú pohyb aby boli zdravý! Základom je ísť vlastným príkladom. Choďte hrať s deťmi futbal, alebo choďte s nimi plávať, alebo choďte spolu iba na prechádzku do prírody…. . Dajte deťom správny základ zdravého životného štýlu, podľa ktorého sa budú môcť potom riadiť i v dospelosti.

Obézna žena potajomky je koláč

4. Psychika

Výrazne ovplyvňuje naše správanie v oblasti stravovanie. Stres, depresia, negatívne myslenie …. – to všetko má vplyv na prejedanie. Niektoré antidepresíva a hormonálne lieky môžu dokonca zvyšovať chuť do jedla.

Teraz už pravdepodobne viete, prečo práve vy neustále bojujete s kilami navyše. Pokiaľ ste už rezignovali, ste unavený a nechcete už ďalej bojovať, skúste to inak. Nebojujte, ale skúste jednoducho žiť zdravšie. Zdravá strava a pohyb pomôžu nielen vášmu zdraviu, ale i zdraviu celej vašej rodiny

 

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *