Diéty na chudnutie majú aj svoje riziká. Pozrite si riziká – Dukanova diéta, 13 dňová diéta a 90 dňová diéta.
Pokiaľ rapídne zmeníte svoj jedálniček a zabudnete pri tom na nedostatok živín, vitamínov a iných, pre telo nevyhnutných látok, vznikne veľké riziko rôznych zdravotných problémov. A navyše ani výsledok diéty nemusí skončiť podľa Vašich predstáv. Pozrite si riziká diéty na chudnutie. V prvej časti sme pre Vás popísali riziká, ktoré so sebou prináša Dukanova diéta, 13 dňová diéta a 90 dňová diéta na chudnutie. V ďalších častiach Vám popíšeme riziká aj ďalších diét.

Riziká – diéty na chudnutie

Dukanova diéta – táto diéta je nesmierne populárna a aj relatívne účinná. Bohužiaľ Dukanova diéta má aj svoje riziká, a to najmä zdravotné. Prvá fáza Dukanovej diéty povoľuje jesť len bielkoviny, čo môže spôsobiť problémy s trávením (zápcha, nadúvanie, zlá stolica,…) ale aj problémy s obličkami (veľa bielkovín zaťažuje obličky) a navyše môžu nastať problémy s výživou tela. Pretože 1 a 2 fáza je zameraná najmä na bielkoviny, v 2 fáze môžete jesť aj zeleninu ale to stačiť nebude. Prejaviť sa to môže už pri najbližšom odbere krvi – zlé hodnoty…. Ďalšie riziká sú: padanie vlasov, únava, bolesť hlavy, depresia,… Áno, existujú aj omnoho horšie diéty na chudnutie a tieto riziká sa môžu prejaviť individuálne, preto je lepšie pred tým, než začnete dodržiavať Dukanovu diétu, poradiť sa s lekárom.

13 dňová diéta – táto diéta má podobmé riziká ako Dukanova diéta, pretože prevažujú jedlá s vysokým obsahom bielkovín a navyše sú živočíšneho pôvodu – mlieko, tvaroh,….. Veľké množstvo mliečnych výrobkov v strave pri 13 dňovej diéte spôsobuje zahlienenie organizmu (čo môže spôsobiť ďalšie ochorenia), poruchy trávenia,…. 13 dňová diéta prináša zo sebou aj vysoké riziko jojo efektu. A navyše táto diéta má aj riziko sklamania. Za 13 dní nedokážete veľa schudnúť, takže sa natíska otázka, čo ďalej keď ukončíte 13 dňovú diétu

90 dňová diéta – táto diéta je na Slovensku veľmi známa a aj populárna. 90 dňová diéta nie je taká jednostranná ako 13 dňová diéta alebo Dukanova diéta. Pokiaľ si vhodne zvolíte spôsob stravovania, resp. výber jedál, tak 90 dňová diéta nemusí ohroziť Vaše zdravie. 90 dňová diéta má najväčšie riziká jojo efekt a to, že sa Vám ju nepodarí dokončiť, pretože sa často stáva, že po začiatočnom úbytku váhy sa chudnutie časom zastaví, čo následne vedie ku zlyhaniu.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *