Mnohí hovoria alebo si myslia, že sacharidy pri chudnutí alebo pri diéte nemájú, čo robiť. Pravdou však je, že sacharidy sú veľmi dôležité, pretože slúžia pre naše telo ako palivo. Ak ich máme nedostatok, môžu nastať rôzne komplikácie ako hlad, únava..

Ryža je podľa niektorých úplne nevhodná pri chudnutí. Ďalšie zdroje však uvádzajú práve opak. Je teda ryža pri jedálničku na chudnutie určite vhodná?

Ryža je bohatá na vitamíny skupiny B, fosfor, draslík, železo a obsahuje viac kvalitných rastlinných bielkovín ako pšenica.

Neobsahuje lepok ani tuk, preto ju môžete jesť aj pri celiakii, znižuje hladinu cholesterolu.

Jej nízky GI zaručuje, že hneď po krátkom čase nebudeme mať opakované návaly hladu.

Pomáha pri tráviacich a črevných problémoch, je dobrou prevenciou obličkových kameňov, mierne odvodňuje organizmus a zbavuje ho škodlivín, zlepšuje zdravotný stav pri psoriáze, ryžový odvar pomáha pri vysokých teplotách a zápaloch.Nutričná hodnota – ryža biela (100g)

KJ– 525 Kcal– 125  Bielkoviny– 3,5 g  Sacharidy– 29,5 g

Vláknina– 0,7 g  Tuk – 0,45 g Voda – 65 g

Nutričná hodnota – ryža hnedá (100g)

KJ– 420 Kcal– 100  Bielkoviny– 4,5 g  Sacharidy– 21 g

Vláknina– 2,2 g  Tuk – 0,1 g Voda – 72 g

Aký typ pri chudnutí

Najvhodnejšia voľbou pri chudnutí je naturálna/hnedá ryža s vysokým obsahom diétnej vlákniny, vitamínov a minerálov. S glykemickým indexom 55 je vhodnou voľbou pri chudnutí a zasýti vás na dlhšiu dobu oproti klasickej bielej.

Zlepšuje vo väčšej miere trávenie, čistenie tela a správnu funkciu organizmu. Ak sa chcete skutočne stravovať čo najzdravšie, tak by ste možno mohli vymeniť bielu ryžu za hnedú a tak zvýšili silu pozitivity ryže na organizmus

Ryžová diéta

Extra účinná a zároveň aj tak nebezpečná diéta na chudnutie Podrobný popis a princíp nájdete na dieta.naschudnutie.sk/diety/ryzova-dieta/

Ryža – Výsledná známka na chudnutie – 7 bodov

Ryža pri chudnutí je vhodnou voľbou ale iba za predpokladu, ak si v jedálničku na chudnutie vyvážite o  kombináciu zdravej zeleniny, bielkovín a zdravého tuku.

Ryžu doporučujeme konzumovať spolu s chudým mäsom, nízkotučným syrom a zeleninou. Samotná konzumácie výhradne ryže Vám nič nezaručuje.

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie

Ryža na chudnutie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *