Detoxikačná diéta, resp. detoxikačná kúra Vám prečistí telo ale je vhodná aj na chudnutie – napomôže sa zbaviť aj nadbytočných kilogramov, resp. schudnúť

Je asi normálne, že náš životný štýl nie je stopercentný. Nielenže jedávame aj nezdravé potraviny, ale aj v tých zdravších sú často rôzne chemické prísady – emulgátory, navyše ani vzduch nie je najčistejší, menej sa hýbeme… a preto pre Vaše telo bude „spása“ občasná detoxikačná diéta. Detoxikačná diéta – kúra, Vám prečistí telo ako celok, pomôže aj jednotlivým systémom – orgánom v tele. A keď skončí Vaša detoxikačná kúra, výsledkom bude telo, ktoré lepšie pracuje a vy sa budete omnoho lepšie cítiť. A to nehovorím o tom, ak potrebujete schudnúť. V takom prípade bude mať detoxikačná diéta veľký prospech aj na Vaše chudnutie. Ale aj tu platí to isté ako pri každej diéte – o vhodnosti sa poraďte so svojím lekárom.

rôzne šťavy z ovocia a zeleniny na detoxikáciu tela, v popredí mandle a zelenina

1. Prudká detoxikačná kúra
Jednodňová detoxikačná kúra je veľmi jednoduchá, celý deň nejedzte (maximálne zeleninu) a pite veľa tekutín. Za jeden deň sa síce telo nedokáže úplne prečistiť ale na odľahčenie Vášho organizmu je vhodná. Prudká detoxikačná kúra ale nie je pre každého. Nie je vhodná pri chudnutí a taktiež nie je vhodná pre tých z Vás, ktorí máte zdravotné problémy. Každopádne o vhodnosti tejto jednodňovej kúry sa poraďte s Vašim lekárom. Pokiaľ ju aj vyskúšate, tak maximálne pár krát v roku.


2. Detoxikačná diéta – viacdňová

Viacdňová detoxikačná diéta – kúra bude mať na Vaše telo blahodárny účinok. Pomôže pečeni, obličkám, črevám,… a pomôže Vám aj na chudnutie. A navyše pri nej nebudete hladovať, pretože určené potraviny potláčajú chuť do jedla. Skúste ju dodržať aspoň 3 dni, ale môžete aj dlhšie. Skúste ju dodržať aspoň 3 dni ale môžete aj dlhšie.

Detoxikačná diéta, resp. kúra má jednoduchý princíp. Zo svojho jedálnička vylúčte nevhodné potraviny a nahraďte ich vhodnými. Jedzte pravidelne a pite veľa tekutín. Základom diéty je zelenina.

Detoxikačná diéta – vhodné potraviny: zelenina – najlepšie listová (surová alebo dusená)ryby, ovocie,hydina (max. raz za 2 dni), ovsené vločky, pololúpaná ryža, vajíčka (max. 3 za týždeň), orechy (nesolené, nepražené), otruby, mozzarella, strukoviny (najlepšie sója), tofu, sójové mäso, knäckebrot , celozrnné pečivo (max 1 krát za deň), jogurt s probio kultúrou, polievky – zeleninový vývar.

Detoxikačná diéta – nevhodné potraviny: bravčové, hovädzie mäso, sladkosti a všetky sladké potraviny, ostatné mliečne výrobky, biele pečivo, alkohol, káva, sladené nápoje, omáčky, zápražky, vyprážané jedlá, …….

Detoxikačná kúra – jedálniček
Vhodný jedálniček je závislý na rôznych faktoroch a je vhodné ho individuálne upraviť. Je rozdiel, či sa rozhodnete pre detoxikačnú diétu a máte 80 kíl alebo 50, či máte 60 rokov alebo 20, či ste zdravý alebo máte určité problémy. A preto tento jedálniček na detoxikačnú kúru je iba všeobecný. Jedávajte 3-5 krát denne – môžete vynechať desiatu a olovrant (záleží hlavne na vašej hmotnosti)

Jedálniček – 1.deň

 • Raňajky – probio jogurt a ovsené vločky
 • Desiata – banán
 • Obed – losos so zeleninou
 • Olovrant – 2 mrkvy
 • Večera – zeleninový šalát s tofu syrom a olivovým olejom

Jedálniček – 2.deň

 • Raňajky – 2 knackebroty, vajíčko a zelenina
 • Desiata – jablko
 • Obed – kuracie prsia na vode, kopček pololúpanej ryže a zeleninová obloha
 • Olovrant – paradajka
 • Večera – mozarella light a zelenina

Jedálniček – 3.deň

 • Raňajky – kokteil (2,5 dcl sójového mlieka, 1 banán)
 • Desiata – 30 gramov vlašských orechov
 • Obed – sójové plátky, kopček pololúpanej ryže a zeleninová obloha
 • Olovrant – 4 reďkovky
 • Večerašopský šalát

Dietný plán na diétu

Vhodne zvolená detoxikačná diéta, resp. detoxikačná kúra je vhodná v každom ročnom období, resp. hocikedy keď máte náladu pre svoje telo niečo urobiť.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

2 thoughts on “Detoxikačná diéta

 1. Dobry den chcem sa opytat ci je to mozne ze pri detoxikacii ma zacali boliet rsniky bradavky su citlive a mam 3 roky menopauzu dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *