Ak máte problém s nadmernou produkciou akné, môžte to byť v dôsledku mnohých faktorov.

Mi Vám tu prinášame jednu z možností v boji proti akné a tým je zmena v stravovaní tzv Diéta pri akné.

Diéta pri akné

Funkčnosť diéty pri akné zabezpečuje množstvo študií a výskumov dermatológov, ktorý poskytujú odporúčania pre ľudí v oblasti stravovania. Zmena stravovania, jedálnička môže pomôcť pri zbavovaní problémov s akné.

Diéta pri akné vsádza na vysoký príjem vlákniny v rôznych potravinách.

Zároveň sa musíte vyhnúť niektorým s potravín a výrobkov ktoré obsahujú  – arašidy, mliečne výrobky, vyprážané jedlá, a potraviny s vysokým obsahom cukru (sladkosti, sladené nápoje)

Príčiny akné

Príčinou tvorby akné sú vo väčšine prípadov hormonálne vplyvy v našom tele. Taktiež môžu byť spôsobené dedičnosťou, vedľajšie účinky liekov, zlý výber kozmetiky, zlá životospráva

Diéta pri akné – Jedálniček

Diéta pri akné bola zostavená odborníkmi na výživu, ktorý zostavili zoznam najvhodnejších potravín. Tieto potraviny obsahujú prospešné vitamíny, minerálne látky ktorých konzumácia je vhodná hlavne v období so zvýšeným výskytom akné.

Doporučujeme

 • Konzumácia vlákniny – vláknina odstraňuje z nášho tela toxíny a pomáha taktiež čistiť hrubé črevo (denne 20-40g vlákniny)
 • Nižší obsah tuku – pre zníženie výskytu akné je potrebné začať konzumovať potraviny a výrobky s nižším obsahom tukov. Vyšší obsah tukov spôsobuje zvýšenie hladiny hormónov, ktoré následne spôsobujú vznik akné.
 • Pitný režim – dodržujte pitný režim!
 • Pohyb – je taktiež dôležité začať sa hýbať… Pri športe sa potíme a tým sa z nášho tela vylučujú aj škodlivé látky, ktoré taktiež majú svoj podiel na tvorení akné.
 • Zdravá strava – Dbajte na to aby ste konzumovali len zdravé jedlá… Nezabudnite na zeleninu a ovocie.

Vitamíny a minerály – nasledujúci zoznam vitamínov a minerálov majú priaznivý vplyv na zlepšenie stavu pokožky.

 • Vitamín A, Vitamín E, Vitamín C, Vitamín B6
 • Selén, Zinok, Omega-3 mastné kyseliny, Chróm

Zakázané potraviny

 • Arašidy – vyhnúť sa konzumácií výrobkov ktoré obsahujú arašidy. (Je potvrdené, že arašidy spôsobujú vznik akné)
 • Soľ – síce bez soli sa nedá správne dochutiť jedlo, ale máme na mysli hlavne čipsy, vyprážané jedlá (hranolky)…
 • Cukor – zo svojho jedálnička treba taktiež vynechať výrobky so zvýšeným podielom cukru (malinovky, sladkosti, cukríky a pod.)
 • Mlieko – mliečne výrobky, zmrzlina

Účinnosť na chudnutie

Diéta pri akné nieje klasickou diétou. Primárne nesústreďuje na chudnutie, ale na zdravie pokožky. Ale pri konzumácií zdravšej stravy je tu istá šanca, že nejaké to kilo môžte schudnúť.

Hodnotenie: 6 bodov

Vplyv na zdravie

Diéta pri akné je primárne určená na zdravie pokožky. Síce nieje úplne najzdravšia, pretože v nej chýbajú niektoré potraviny a výrobky… no primárne ide o zníženie výskytu akné…

Zníženie príjmu mliečnych výrobkov má za následok znížený príjem vápnika, ktorý si ale môžme doplniť vo forme výživových doplnkov.

Hodnotenie: 8 bodov

Celkové hodnotenie

Diéta pri akné je pomerne jednoduchá, stačí ak zo svojho jedálnička vyradíte nevhodné potraviny a naopak tie vhodné zasa začnete vo väčšom množstve prijímať. Táto diéta Vás nenúti hladovať… jej hlavný zámer je zbaviť Vás akné a to sa jej určite podarí…

Celkové hodnotenie Diéta pri akné: 7 bodov

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

1 thought on “Diéta pri akné

 1. To s tým mliekom je dobra hovadina.. kes piješ mlieko tak ti z tela viac vapniku odchadza ako ho prímaš (vedecky dokazané) takže nepitym mlieka praveže viac vapnika ziskate 😉

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *