Pri diéte očakávate, že schudnete. To je v poriadku. Vyvarujte sa pri držaní diéty zbytočným chybám.

Chudnutie bez chýb zvyšuje Vaše šance, že chudnutie úspešne dotiahnete do konca. Zbytočné chyby pri diétach – chudnutí Vás nielenže spomaľujú, ale Vám uberajú aj na motivácii a psychickej pohode. A odtiaľ je len už krôčik ku neúspešnému chudnutiu. Pokiaľ chcete schudnúť, vyhnite sa pri chudnutí zbytočným chybám a prečítajte si 4 mýty pri držaní diéty.

 

Diéta – chudnutie – mýtus č. 1

Nebudem jesť po 17.00 hod – „Predsa som sa celý deň snažil/la a večer si to nepokazím“. Áno, večerné jedenie má vplyv na Vaše chudnutie, ale pre telo je dôležité, aby nehladovalo. Preto posledné jedlo počas dňa si dajte v závislosti od toho, kedy chodievate spať. Optimálne je posledný krát jesť cca 3 hod. pre spaním – ale pozor na zbytočné kalórie (jedzte zdravú večeru).zena drzi dietu

Diéta – chudnutie – mýtus č. 2

Hlad je prezlečený smäd – Voda je pri chudnutí veľmi dôležitá, to áno, ale nie ako náhrada stravy. Ste hladný? Vypijete radšej veľa vody ako sa najete? To je jedna z najhorších chýb pri chudnutí. Vaše telo potrebuje určité množstvo živín a energie. Pokiaľ ich veľmi obmedzíte, tak Vaše telo začne spomaľovať metabolizmus, čo znamená začiatok konca pri chudnutí.

Je to pravda! Pokiaľ máte pri chudnutí správne informácie, viete čo je pravda a čo nie, viete čo funguje a čo nie – chudnutie Vám nielen že pôjde ľahšie (nebudete si sami pri diéte vytvárať prekážky) ale aj rýchlejšie. Pri diéte respektíve pri chudnutí si položte otázku – je táto diéta prospešná pre moje zdravie a telo? Pokiaľ je odpoveď „áno“ tak stačí ak začnete a dokážete si udržať počas chudnutia dostatočnú motiváciu. Držíme Vám palce.

dietny plan na dietu

PS: ďalšie mýty o chudnutí nájdete v časti 2.

Súvisiace:   Ako schudnúť za mesiac 5 kíl?  

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *