Diéty na chudnutie, zdravie – Dukanova diéta, detoxikačná, 90 dňová diéta, delená strava,.. ktorá je najlepšia a účinná diéta?

Diéty pre zdravie alebo diéty na chudnutie (Dukanova diéta, 90 dňová diéta, delená strava,…..) sa stali už súčasťou nášho života. Väčšina z nás chce dobre vyzerať a dobre sa cítiť – a preto sa aspoň z času na čas snažíme urobiť určité zmeny v stravovaní, resp. si nasadíme určitú diétu. Účinná diéta ale nie je každá, ktorá je ale najlepšia diéta? Či už je to diéta na chudnutie alebo diéta pre zdravie na tejto stránke nájdete popis diét, vzorové jedálničky, plusy a mínusy,…

 

Diéty pre zdravie

Zdravie je to najvzácnejšie, čo máme (aspoň to tvrdíme), tak ak chcete pomôcť svojmu telu, pozrite si viac informácií o jednotlivých diétach. Napr. detoxikačná diéta, diéta pri cukrovke, diéta pri dne,…

Dukanova diéta je najpopulárnejšia diéta na chudnutie  – popis na konci článku

Diéty na chudnutie – Dukanova diéta, delená strava, 90 dňová diéta,…

Diéta je jednou z možností ako schudnúť. Na chudnutie pomocou diéty je potrebné mať pevnú vôľu – ale čo by človek neurobil preto aby sa páčil svojmu okoliu. Ktorá je tá správna, účinná a najlepšia diéta na chudnutie? Existujú desiatky diét, bohužiaľ väčšina z nich sú nezdravé a preto nefungujú. Na tejto stránke nájdete informácie o najznámejších diétach. Medzi 3 najpopulárnejšie diéty (ale nie sú to najlepšie diéty) patria Dukanova diéta, delená strava, 90 dňová diéta, ale určite si pozrite aj ďalšie diéty.

Vo väčšine prípadov sa držanie diéty spojuje s odriekaním a nechuťou začať dodržiavať nejakú diétu na chudnutie. Pokiaľ si ale vyberiete správnu a účinnú diétu na chudnutie a spojíte ju s fyzickým cvičením, ktoré pomáha a urýchľuje spaľovanie tukov a tým aj chudnutie, tak výsledok sa môže dostaviť a Vám sa podarí schudnúť. Dôležité je zvoliť si zdravú diétu, aby ste zabránili jojo efektu. Zostavte si vlastnú “účinnú diétu – wellness-trener.sk” na chudnutie.

Ktorá diéta na chudnutie je vhodná a účinná?

Je najlepšia Dukanova diéta alebo delená strava? Alebo je lepšia 90 dňová diéta na chudnutie? Zistíte to jednoducho! Ak si na nasledujúce otázky odpoviete áno, tak potom vaša diéta (ktorú chcete vyskúšať) je najlepšia diéta na chudnutie a je veľký predpoklad, že po diéte nenastane jojo efekt. Účinná diéta musí spĺňať:

  • 1. Budem jesť pri diéte aspoň 4 krát denne?
  • 2. Obsahuje diéta dostatok bielkovín?
  • 3. Vypijem pri diéte aspoň 2 litre vody?
  • 4. Je súčasťou diéty aj pohyb
  • 5. Obsahuje diéta na chudnutie dostatok vitamínov a iných živín?

Existuje účinná diéta, pri ktorej si na všetky otázky odpoviete áno – je to zdravá diéta (najlepšia diéta), pri niektorých si áno odpoviete 3-4 krát – dukanova diéta, delená strava, 90 dňová diéta…. ale sú aj diéty, pri ktorých si odpoviete áno 2-3 krát  – mliečna diéta, 13 dňová diéta, Atkinsonova diéta a bohužiaľ sú aj diéty, pri ktorých si =ano odpoviete 0-1 krát – kapustová diéta, hladovka,…

Jeden z dôvodov prečo sme tučný – Najčastejšia príčina nadváhy je v zlom pomere príjmu stravy a pohybu. To znamená, že veľa jeme ale málo sa pohybujeme. Ak by sme tento pomer vyrovnali, aby bol príjem rovnaký ako pohyb, tak by sme nepotrebovali žiadne diéty. Takže keď chceme veľa jesť, musíme sa aj veľa pohybovať a športovať. Ak si neviete poradiť s nadváhou, nezáväzne si pozrite info o našom účinnom programe na chudnutie, ktorý sme pre Vás zostavili………….

Rada na záver: Jedzte s rozumom, pite veľa vody, pohybujte sa a budete mať zaručene krásne telo bez tukov. A nezabudnite sa pre držaním akejkoľvek diéty poradiť so svojím lekárom, aby ste si viac neublížili ako pomohli – aby tá Vaša diéta bola naozaj najlepšia diéta!!!

Formula 1 kokteil Herbalife

Dukanova diéta – najpopulárnejšia diéta na chudnutie

Dukanova diéta na chudnutie – pomôže schudnúť? Je dukanova diéta bezpečná? V posledných rokoch je Dukanova diéta nesmierne populárna  – ale nie je to najlepšia diéta!!!. Okrem množstva bežných ľudí, dukanovu diétu vyskúšali aj desiatky osobností a hviezd. Táto diéta je relatívne náročná, ale je pravda, že nejaké to kilo s ňou schudnete. Otázne je, či schudnuté kilá časom naspäť nepriberiete a či dukanovu diétu zvládnete až dokonca, pretože je časovo náročná, resp. Dukanova diéta trvá dlhú dobu a štvrtá fáza je v podstate doživotná. A bohužiaľ aj Dukanova diéta má svoje riziká – najmä zdravotné

Dukanova diéta – popis

Dukanova diéta je populárna nielen preto, že je relatívne účinná ale najmä preto, lebo neobsahuje presný jedálniček, ale môžete si vyberať z viacerých jedál a stačí ak dodržíte základné zásady dukanovej diéty. Táto diéta je známa už 10 rokov a vyskúšalo ju množstvo ľudí, aj keď veľa z nich neuspelo, vám sa to môže podariť.

Dukanova diéta má 4 fázy. Najnáročnejšia je prvá fáza, v ktorej môžete jesť v podstate len bielkoviny (bielkovinové jedlá). Aj keď netrvá 1.fáza dlho je najnáročnejšia na zvládnutie. V druhej fáze dukanova diéta povoľuje jesť aj zeleninu, ale úprimne jesť dlhšiu dobu len bielkovinové potraviny a zeleninu nie je ľahké. V tretej fáze dukanova diéta už povoľuje aj ľubovoľné jedlo (2 krát v týždni) a aj iné potraviny, ale to už vyskúša málo ľudí, pretože dostať sa do tretej fázy, zvládne len menšia časť z ľudí, ktorí začali dodržiavať dukanovu diétu. Pokiaľ ale zvládnete prvú, druhú a aj tretiu fázu, tak štvrtá fáza dukanovej diéty je už naozaj ľahká. Len sa tam dostať. Dá sa povedať, že dukanova diéta je účinná a že funguje, ale zvládnuť to je veľmi náročné.

Dukanova diéta – fázy a povolené potraviny

1. Fáza – Dukanova diéta na chudnutie – táto fáza trvá cca 2 – 6 dní v závislosti od toho, koľko chcete schudnúť. Ak chcete schudnúť napr. 4 kilá – 1. Fáza trvá dva dni. Ak chcete schudnúť napr 9 kíl tak trvá tri dni, ak 15 kíl, tak prvá fáza trvá 4 dni ak 20 kíl tak 5 dní ak 25 kíl a viac tak prvá fáza trvá 6 dní. V prvej fáze dukanovej diéty na chudnutie máte povolené jesť len bielkoviny (bielkovinové jedlá) – chudé mäso, ryby, mliečne výrobky s 0% tuku, vaječné bielka,….

2. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – túto fázu dukanovej diéty, dodržujte až kým dosiahnete požadovaný úbytok váhy. V tejto fáze striedajte bielkovinové dni (z 1. Fázy) a bielkovinovo-zeleninové dni. Keď dosiahnete požadovanú hmotnosť, prejdite na 3. Fázu dukanovej diéty na chudnutie.

3. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – môžete jesť omnoho viac potravín – napr. 1 porciu ovocia denne, ale minimum zemiakov a ryže. Ďalej si môžete dať napr. 2 krajce chleba, 40 gramov syra denne,…. Ale 1 deň v týždni dodržujte bielkovinový deň.Túto fázu doržujte nasledovne – za každé schudnuté kilo 10 dní. Schudli ste 20 kíl? Tak ju dodržujte 200 dní

4. Fáza – dukanova diéta na chudnutie – v tejto fáze už môžete jesť čokoľvek ale taktiež jeden deň v týždni musíte dodržať bielkovinový deň z prvej fázy!

 

Dukanova diéta – zhodnotenie

Dukanova diéta patrí celkovo medzi tie lepšie diéty na chudnutie, nie je ani tak nezdravá ako náročná. Samozrejme pokiaľ máte akékoľvek zdravotné problémy poraďte sa so svojím lekárom. Pretože napr. zvýšený príjem živočíšnych bielkovín môže spôsobiť ťažkosti ľuďom s tráviacimi problémami, alebo ľuďom, ktorí majú problém s obličkami,…. Dukanova diéta nie je ale vyslovene nezdravá, existujú aj omnoho horšie diéty, ktoré ľudia masovo dodržiavajú.

Ak chcete a nielen potrebujete schudnúť, ste zdravý (alebo Vám to schválil lekár) a ste aj odhodlaný niečo so sebou urobiť, tak hurááá do chudnutia. Dukanova diéta Vám môže pomôcť splniť si sen o peknej postave. Vyžaduje to síce snahu, vytrvalosť a aj pevnú vôľu, ale platí že “kde je vôľa, tam je cesta!!!”

Pripravili sme pre Vás aj jedálny lístok, resp. jedálniček (Dukanova diéta), ktorý je vzorový, ale je potrebné si ho upraviť podľa svojho zdravotného stavu, súčasnej váhy,…  Ale ako inšpirácia je vhodný. Pozrite si Dukanova diéta – jedálniček, prípadne si zostavte vlastný jedálny lístok, viac na “vlastný jedálny lístok – Dukanova diéta”.

Keďže je Dukanova diéta na chudnutie populárna, vytvorili sme pre ňu samostatnú kategóriu, aby ste o sa dozvedeli naozaj všetko – kategória-dukanova diéta

Nezabudnite ku akejkoľvek diéte na chudnutie pridať aj cvičenie

Samozrejme, že ku chudnutiu, resp. ku diéte na chudnutie je dobré doplniť aj vhodné cviky. Keďže najväčším problémom pri chudnutí je brucho, pozrite si cviky na brucho – video a popis 3 najlepších cvikov na brucho. Viac v článku “cviky na brucho – video a popis”

 

Nové diéty a články

Diéta podľa krvnej skupiny A

Veľa ľudí s krvnou skupinou A trpí nadváhou a chce schudnúť. Diéta podľa krvných skupín je často skúšaná, ale aký vplyv má na úspešnosť chudnutia? Diéty podľa krvných skupín je populárna a vychádza z toho, že každá krvná skupina znáša lepšie iné potraviny. Nevynímajúc krvnú skupinu A….

Zeleninová diéta

zdravá strava - diétaRýchla zeleninová diéta na chudnutie sľubuje, rýchly úbytok váhy – až 5 kíl za týždeň. Ďalej sľubuje očistu tela, pripomienka, toxické látky ktoré máme v tele a odpad, je okolo troch kíl. Zeleninová diéta povoľuje jesť zeleninu, (neškrobovú bez obmedzenia), aj niektoré druhy ovocia,

Riziká diéty na chudnutie – Dukanova diéta, 13 dňová diéta, 90 dňová diéta

diéta - ovocie na váheDiéty na chudnutie majú aj svoje riziká. Pozrite si riziká – Dukanova diéta, 13 dňová diéta a 90 dňová diéta. Pokiaľ rapídne zmeníte svoj jedálniček a zabudnete pri tom na nedostatok živín, vitamínov a iných, pre telo nevyhnutných látok, vznikne veľké riziko rôznych zdravotných problémov. A navyše ani výsledok diéty nemusí skončiť podľa Vašich predstáv. 

Bezlepková diéta – celiakia

potraviny - bezlepková diétaCeliakia je autoimúnne ochorenie prevažne tenkého čreva. Keď sa dostane do tenkého čreva lepok, imunitný systém naň zareaguje tak, že vyšle protilátky, lepok je považovaný vlastne za škodcu. Preto je nevyhnutná bezlepková diéta. Celiakia je metabolická porucha, môže ju vyvolať stres, alkohol,…

Redukčná diéta

reukčná diéta - ovocie na váheRedukčné diéty na chudnutie vyskúšal už hádam každý človek s nadváhou. Väčšinou bohužiaľ bez úspechu, prípadne s jojo efektom. Chyba bola v tom, že ste so zvolili zlú diétu na chudnutie. Preto sme pre Vás rozdelili redukčné diéty do dvoch skupín. V 1. skupine sú diéty, ktoré sú vyslovene nezmyselné a 2. Skupine sú diéty, ktoré…..

Diéta pri dne

diéta - zdravá stravaDna je nepríjemné ochorenie, ale vhodnou diétou zmiernite prejavy dny. Diéta pri dne je zvládnuteľná, len sa treba snažiť. V prvom rade je potrebné pri prvých príznakoch dny, konzultovať postup liečby s lekárom. Diéta pri Dne má za účel znížiť prejavy ochorenia a zlepšiť chod metabolizmu a fungovania tela. Diéta na dnu má mať zásadotvorný efekt, aby nám neprekyslila organizmus

Diéta na chudnutie brucha

chudnutie brucha - ženaPneumatika na bruchu býva problémom väčšiny ľudí. Chudnutie brucha nie je najľahšie, pretože brucho býva posledná zásobáreň tuku pre telo.  Diéta na chudnutie brucha –  Ako schudnúť na bruchu? Odpoveď je jednoduchá. Pomôže Vám komplexná diéta na chudnutie a vhodné cvičenie.

Diéta pri cukrovke

zdravá strava - diéta pri cukrovkeDiéta pri cukrovke je v dnešnej dobe bohužiaľ populárna, pretože čoraz viac ľudí trpí cukrovkou. Diéta pri cukrovke má určité zásady, ktoré sú relatívne jednoduché. Strava pri cukrovke je v podstate zdravá strava, takže pomôžete aj svojmu telu.

Zónová diéta

Základ pri tejto diéte je, aby sa dodržala rovnováha v tele, či už hladina cukru v krvi, čo najvyšší obsah kyslíka v krvi a správna kombinácia potravín, živín. Zónová diéta nám sľubuje schudnutie až 2,5 kilogramu za dva týždne,

Dukanova diéta – recepty na chlieb

Úľahčite si dukanovu diétu a doprajte si  chlieb, resp. pečivo, ktoré neublíži Vašej snahe schudnúť. Chlieb, ktorý pripravíte jednoducho a hlavne rýchlo. Pozrite si recepty na chlieb. Dukanova diéta povoľuje aj sladkosti. Pozrite si aj recepty na sladkosti