Diéta podľa krvných skupín – krv nám ukáže tu správnu cestu

Ste v koncoch, pretože žiadna z „účinných“ diét na chudnutie Vám nepomohla? Čo tak skúsiť niečo úplne odlišné. Nechajme si poradiť od našej krvnej skupiny, čo je pre nás najlepšie. Myslíte si, že je to úplný nezmysel? Len čítajte ďalej a uvidíte, kde je pravda a čo sa za tým skrýva.

Znie to ako nezmysel, ale podľa dlhoročných skúmaní istého amerického lekára Peter d’Adamo, máme v krvnej skupine odkaz, ktorý obsahuje genetickú informáciu o strave a chovania našich predkov. Zájdeme do podrobna a vysvetlíme aký je princíp diéty podľa krvných skupín.

Aj keď je dávna história už dávno za nami a mi sa ženieme modernou dobou iba v pred, naši predkovia sa sťahovali, menili prostredia a tým aj stravu meniacu sa podľa prostredia. Tým sa v našom tele rozvinul adaptačný mechanizmus tráviaceho traktu a v imunitnom systéme, ktoré boli na prvom mieste na prežitie ľudí. Tieto zmeny prostredia a adaptácia sa odrazili na rozvoju krvných skupín, ktoré dosiahli kritického bodu vo vývoju ľudstva.

Krvná skupina 0 sa podľa dohadov objavila na zemi pred 40 000 rokmi v Afrike. Krvná skupina A je pôvodom Ázie a stredného východu pred cca 20 000 rokmi. Krvná skupina B vznikla približne medzi 10 000 až 15 000 rokmi v oblasti dnešného Pakistanu a Indie. Krvná skupina AB je spojenie v oblasti Kaukaz a dnešného Mongolska pred asi 1 500 rokmi.

Ak teda poznáte svoju krvnú skupinu môžete si jednoducho zostaviť diétu podľa krvných skupín – jedálniček, ktorý vám pomôže nielen schudnúť, ale bude priaznivo ovplyvňovať i vaše zdravie.

Pri dodržiavaní diéty podľa krvných skupín sa zamerajte predovšetkým na konzumáciu ideálnych potravín pre vašu krvnú skupinu a vyhnite sa konzumácií nevhodných potravín pre vašu krvnú skupinu.

Diéta podľa krvnej skupiny 0

Podrobnejšie o diéte pre krvnú skupinu 0 v článku “diéta podľa krvnej skupiny 0″

Ktoré potraviny sú vhodné na diétu podľa krvnej skupiny 0 a ktoré naopak nie?

 • Ideálne potraviny:
  • Brokolica, špenát, kapusta, pečeň, jahňacie a hovädzie mäso, jelenie a srnčie mäso, ryby a plody mora
 • Nevhodné potraviny:
  • Biela kapusta, červená kapusta, karfiol, šošovica, fazuľa, pšenica, žito

KRVNÁ SKUPINA A

 • Ideálne potraviny:
  • Sójové produkty, olivový olej, ovocie, zelenina, ananás
 • Nevhodné potraviny:
  • Mäso, mliečne výrobky, fazuľa, bôby, priveľa pšenice

KRVNÁ SKUPINA B

 • Ideálne potraviny:
  • Listová zelenina, nízkotučné mliečne výrobky, pečeň, vajcia
 • Nevhodné potraviny:
  • Pohánka, pšenica, kukurica šošovica, sezamové semiačka, búrske oriešky

KRVNÁ SKUPINA AB

 • Ideálne potraviny:
  • Mliečne výrobky, tofu, ryby a plody mora, zelená zelenina zásadité ovocie, ananás
 • Nevhodné potraviny
  • Mäso, pšenica, pohánka, bôby, fazuľa, kukurica, oriešky, sezamové semiačka

Účinnosť na chudnutie

Diéta podľa krvných skupín je vhodná pre tých ktorý chcú dlhodobo upraviť svoj jedálniček na chudnutie. To znamená že v krátkom časovom slede nedochádza k výraznému úbytku nadbytočných tokov ako je to pri iných extrémnych diétach. Problém nastane až keď si Vaše telo začne pýtať bežnú stravu, ktorú nenájdete v jedálničku. Všetko záleží od toho ako si zvolíte Váš jedálniček.

Hodnotenie: 7 bodov

Vplyv na zdravie

Ako pri každej diéte hrozí riziko zdravotných komplikácií v podobe poruchy trávenia, nepravidelné vyprázdňovanie, ktoré sú spôsobené nie príliš vyváženou stravou a pestrosťou jedálnička. U iných práve napomôže k zlepšeniu trávenia, posilnenie imunitného systému, prísun energie bunkám a celému organizmu. Je to samozrejme individuálne pre každého z nás. Diéta podľa krvných skupín patrí medzi tie „zdravšie“, pretože nám ukazuje čo je vhodné pre naše telo a nie len konzumovať to čo z nás „vysáva“ prebytočný tuk.

Nezabudnime že po dlhšej dobe držania diéty môžu Vášmu telu chýbať potrebné látky z potravín, ktoré sú zakázané. Preto treba dbať na pestrosť, resp. si pomôcť doplnkami výživy, pretože,  jednotvárnosť stravy môže v neskorších fázach spôsobiť zdravotné komplikácie.

Hodnotenie: 7 bodov

Celkové hodnotenie

Je táto teória vôbec pravdivá? Mnoho odborníkov pochybuje o tejto diéte podľa krvných skupín. Nie je to 100% vedecky dokázané a skôr sa to opiera iba o vieru, že krv nám vie napomôcť k správnemu výberu stravovania. Odporcovia taktiež poukazujú na nevyváženú nutričnú hodnotu diéty, chýbajúca pestrosť a rozmanitosť stravy.

Celkové hodnotenie bielkovinovej diéty: 7 bodov

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *