Viete čo sa stane ak začnete držať ryžovú diétu? Prečo je ryžová diéta tak účinná a zároveň nevhodná pre naše zdravie? Viacerý z Vás možno už skúšali všetky možné diéty na chudnutie, ale žiadna Vám nepriniesla požadovaný výsledok? Ryžová diéta, tá Vám ho určite prinesie v podobe zhodených kíl ale aj v … To sa dozviete ďalej v článku.

Ryžová diéta princíp

Prvé dva dni budete jesť len ryžu. Uvarte si 250 gramov ryže a rozdeľte do piatich jedál. Prvé dva dni budú drsné, ale pokiaľ ich zvládnete tak, ďalšie dni si môžete ku ryži pridať zeleninu, mäso,…. tak, aby Váš denný príjem kalórií bol cca 1000. Aj keď ryžová diéta nespĺňa kritéria zdravého životného štýlu, dokonca môžeme povedať, že pri dlhodobejšom držaní až zdraviu škodlivá, nejaké to kilo s ňou schudnete. Dôležité je, aby aj od tretieho dňa základ diéty tvorila ryža, ostatné potraviny dopĺňajte len v minimálnom množstve

Bylinková ryža – recept:

  • 3 papriky
  • 1 zeler
  • 200 g cibule
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 3 Polievkové lyžice oleja
  • 150 g ryže
  • 60 g parmezánu
  • 1 kocka zeleninového bujónu
  • 1 kocka bylinky – bazalka a tymián (Maggi)

Postup prípravy

Papriku, zeler, cibuľu a cesnak nadrobno nakrájame. Orestujte, pridáme ryžu, krátko opečieme, prilejeme zeleninový vývar z bujónu, bazalku a tymián. Prikryté necháme 10 minút dusiť na miernom ohni. Potom vložíme do rozpálenej rúry a necháme piecť 10 min. Pred podávaním posypeme strúhaný parmezán a ozdobte lístkami bazalky. Dobrú chuť.

Účinnosť na chudnutie

Krátkodobá účinnosť – Ak vydržíte dodržiavať diétny plán na chudnutie s ryžovou diétou môžete schudnúť až 10 kilogramov v priebehu jedného mesiaca. To znamená že počas týždňa môžete schudnúť približne dva kilá. Ale to iba v prípade že všetko pôjde podľa plánu.

Dlhodobá účinnosť – Aj keď ryžová diéta pomôže schudnúť viac kíl, horšie na tom je, že 99% ľudí, ktorí ju vyskúšali, opäť pribrali. Preto sa vynára otázka – má ryžová diéta vôbec zmysel?

Hodnotenie: 6 bodov

Vplyv na zdravie

Nedostatok vitamínov a živín spôsobí vo vašom tele veľmi nepekné následky. Vaše telo bude ochabnuté, budete cítiť stále únavu, bolesť hlavy. Pripravte sa na zápchu a problémy s pravidelným vyprázdňovaním a taktiež na nervozitu. Ste na to všetko pripravený?

Hodnotenie: 5 bodov

Celkové hodnotenie

Výhodou je, že určite schudnete veľké množstvo nadbytočných kíl. V relatívne krátkom čase dokážete schudnúť enormné množstvo tukov ale za príliš veľkú daň.

Je tu viac nevýhod ako výhod. Ak už nebudete vládať, očakávajte jojo efekt a spolu s ním sa Vám navráti ešte viac kíl. Veľkou nevýhodou sú zdravotné problémy, ktoré Vás môžu postihnúť – ako sme už popisovali vyššie.

Celkové hodnotenie bielkovinovej diéty: 5 bodov

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *