Ďalšia z najpopulárnejších a  „najúčinnejších“ diét na chudnutie. Aspoň tak to uvádzajú portály a stránky o chudnutí. Lenže dozvedeli ste u nich aká je skutočná účinnosť 90 dňovej diéty na chudnutie? Chcete vedieť, kde je pravda, čo sa za tým skrýva a aké sú riziká pre Vaše zdravie?

90 dňová rozlišovacia diéta

90 dňová diéta nám sľubuje schudnutie až o 15 a viac kilogramov. Počas 3 mesiacov diéta pozostáva zo štvordenného cyklu a to bielkovinový, škrobový, sacharidový a vitamínový. Tieto cykly sa opakujú stále dookola až po skončenie diéty. Poradie sa nesmie prehadzovať. Takisto musíte dodržiavať časový plán jedál.

Počas držania 90 dňovej diéty je cieľom naučiť Vás správnemu a zdravému stravovaniu.

Pripojte k tejto diéte zvýšenú pohybovú aktivitu a pravidelný pitný režim.

Bielkovinový deň – bielkoviny sú základom svalovej hmoty. Zrýchľujú metabolizmus a pomáhajú pri rýchlejšom spaľovaní nadbytočného tuku.

Škrobový deň – základom je zelenina všetkého druhu. Dodáva nám vitamíny a potrebné látky pre správny chod metabolizmu.

Sacharidový deň – Sacharidy sú zdrojom energie. Pre to aby ste mali vôbec energiu pokračovať v 90 dňovej diéte a zvýšenej pohybovej aktivite je potrebné prijímať aj určité množstvo sacharidov.

Vitamínový deň – Telu dodávame v tento deň iba ovocie bez obmedzení. Doprajte si ovocné šaláty a vitamínové bomby.

Jedálniček 90 dňová rozlišovacia diéta

1 deň. – bielkovinový
Raňajky: 2 pomaranče, 2 kivi alebo iné ovocie – môžu byť 2 kúsky aj iného druhu
Obed: Kuracie prsia alebo ryby + zeleninový šalát (uhorka, šalát, paradajka,…..)
Večera: Kuracie prsia alebo ryby + zeleninový šalát – polovičná porcia

2 deň. – škrobový
Raňajky: 3 marhule, banán alebo 2 jablká
Obed: Jedlo zložené zo strukovín, ryže alebo zemiakov, jedzte so šalátom
Večera: Jedlo zložené zo strukovín, ryže alebo zemiakov, jedzte so šalátom – polovičná porcia

3 deň. – sacharidový90 dňová diéta - jedálniček
Raňajky: 2 jablká,…
Obed: cestoviny so zeleninou, pizza
Večera: jedna tablička horkej čokolády, kúsok torty, zákusok…

4 deň. – vitamínový
Raňajky: hocijaké ovocie, napr.: 2 jablká, jahody, kivi…
Obed:  ovocný tanier
Večera: banán

Účinnosť na chudnutie

Počas štyroch dní sa uvádza schudnutie až o 4 a viac kíl. Je to pomerne dosť. Lenže to iba za predpokladu že dodržujete jedálniček na chudnutie a zapájate celé telo a dodržujete pitný režim. Čo sa ale stane, keď budete dodržiavať tieto štyri dni 3 mesiace? Respektíve čo sa stane ak prestanete dodržiavať diétny plán? Samozrejme jojo efekt a spolu s ním ešte viac kíl.

Hodnotenie: 7 bodov

Vplyv na zdravie

Nie všade uvádzajú aké sú zdravotné riziká 90 dňovej rozlišovacej diéty. Z bežnej stravy sa stal striktný jedálniček na každý deň iba jeden typ potravy. Vďaka tomu, že nemáme zmiešanú a vyváženú stravu dávame zabrať nášmu metabolizmu a tým si ešte viac škodíme. Z toho sa na našom tele môže prejaviť, únava, nespavosť, problémy s pravidelným vylučovaním, nervozita, stres… Samozrejme u každého z nás môže vyvolať úplne iné negatívne účinky, ale ako skoro každá diéta na chudnutie, ani táto nepatrí medzi tie zdravé.

Hodnotenie: 5 bodov

Celkové hodnotenie

Znie to všetko pekne, tých 20 a viac kíl. Lenže čo za tým všetkým stojí už nie je tak „ružové“. Stres čo môžem, čo nemôžem, v ktorý deň to môžem jesť. Je to všetko striktne naplánované a už len to, že 90 dňová diéta trvá až 3 mesiace je odpudzujúce. Je tu istá šanca, že Vám naozaj pomôže schudnúť, ale pokiaľ prestanete dodržiavať diétny jedálniček, môžete očakávať jojo efekt.

Celkové hodnotenie bielkovinovej diéty: 6 bodov

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 10 bodov najlepšie

Mladá rozrušená žena sedí v kuchyni pred tanierom, meter okolo krku

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

2 thoughts on “90 dňová rozlišovacia diéta – dlhá a strastiplná cesta za lepšou postavou

  1. ozaj to funguje 🙂 a to som nedodrziavala uplne, co sa tyka porcii. Zvlasten je, ze v den, kedy mozes si dat sladke, vobec nemas chut na sladke :D. + Moja znama co ma 50 rokov tak schudla 16 kg za 3 mesiace, avsak zapojila aj pohyb postupne a po skonceni diety uz uvazlivo sa stravuje a nemala jojo-efekt 🙂 odvtedy preslo uz 2 roky a udrzuje si vahu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *