Chcete aby Vaša redukčná diéta bola aj účinná, resp. zdravá diéta. Pozrite si zásady pre účinnú redukčnú diétu, aby Vaše chudnutie bolo naozaj úspešné.

Účinná redukčná diéta = zdravá diéta na chudnutie

Redukčná diéta, pokiaľ naozaj chcete, aby bola aj účinná, musí dodržať zásady zdravého životného štýlu. To je jediná účinná možnosť ako schudnúť tak, aby nenastal jojo efekt a aby ste sa po diéte aj lepšie cítili.

Pozrite si zaujímavé rozdelenie redukčných diét na chudnutie – „redukčné diéty“

Redukčná diéta, resp. zdravá diéta – zásady

  1. Pokiaľ chcete schudnúť a máte akékoľvek zdravotné problémy, pred chudnutím sa určite poraďte s lekárom. Pretože redukčná diéta, aj keď je zdravá, môže zhoršiť Váš zdravotný stav.
  2. Účinná redukčná diéta sa musí dopredu dobre naplánovať. Prichystať si zoznam potravín, ktorým sa vyhnete, naplánovať si, čo robiť v krízových situáciách, ako sa budete stravovať pokiaľ niekam odcestujete,…. resp. ako predísť zlyhaniu. Redukčná diéta, resp. plán musí obsahovať aj to ako často si môžete dopriať to, čo máte radi, pretože je pravda, že zakázané ovocie najlepšie chutí. A čo je najdôležitejšie, naplánujte si, že ak zlyháte (napr. dáte si sladkosť nad plán) ako si to vyžehlíte (napr. polhodinka pohybu navyše)
  3. Redukčná diéta musí mať hlavu a pätu – aby bola účinná, Vaša strava musí byť pravidelná (4-6 krát denne). zdravá (aspoň400 gramovovocia a zeleniny denne – najlepšie ku každému jedlu kúsok), energetická hodnota musí byť primeraná (to závisí od Vašej váhy, pohybu,…) a redukčná diéta musí byť vyvážená (dostatok bielkovín, menej tuku, primerane sacharidov)
  4. Pohyb je dôležitá súčasť Vašej účinnej redukčnej diéty – cvičte aspoň 3-4 krát v týždni aspoň po 45 minút. Aktivitu si zvoľte takú, ktorá vás aspoň trochu baví. Len si nastavte správnu intenzitu. Aj vďaka pohybu si zrýchlite metabolizmus, zlepšíte zdravie a kondíciu a aj preto Vaša redukčná diéta bude zdravá diéta, čo ho výsledkom je účinná diéta a chudnutie

Samozrejme, že zásad na účinné chudnutie je omnoho viac a na podrobné popísanie, by som potreboval aspoň 30 strán, ale bez týchto štyroch zásad, cielený efekt určite nedosiahnete.

Zdravá redukčná diéta – Dukanova diéta, 90 dňová diéta?

Dukanova diéta a 90 dňová diéta patria medzi najpopulárnejšie. Ale spĺňajú tieto zásady? Všetky určite nie – najmä tretia zásada o vyváženosti stravy určite nespĺňajú. Dukanova diéta sa sústredí najmä na bielkoviny, ktoré v prehnanom množstve poškodzujú naše zdravie. 90 dňová diéta tiež nespĺňa tretiu zásadu. Odpovedzte si na 5 otázok, podľa ktorých zistíte, či Vaša diéta je tá správna. Otázky sú na úvodnej stránke http://diety.naschudnutie.sk  Dukanova diéta a 90 dňová diéta sú síce populárne, ale ….. Ak si chcete pozrieť princíp Dukanovej diéty, kliknite si „dukanova diéta“ a viac o 90 dvej diéte nájdete tu: „90 dňová diéta“

 

Na pripomenutie: zdravá diéta je taká redukčná diéta, ktorá v prvom rade pomôže Vášmu zdraviu. Skratky pri chudnutí neexistujú!!!

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *