Pri diéte očakávate, že schudnete. To je v poriadku. Vyvarujte sa pri držaní diéty zbytočným chybám. Prvé dva mýty o chudnutí sú v časti 1.

V tejto 2. Časti sa zameriame na ďalšie dve nepravdy o chudnutí. Dajte ich pri Vašej diéte do praxe a schudnite účinne. Chudnutie bez chýb zvyšuje Vaše šance, že chudnutie úspešne dotiahnete do konca. Zbytočné chyby pri diétach – chudnutí Vás nielenže spomaľujú, ale Vám uberajú aj na motivácii a psychickej pohode. A odtiaľ je len už krôčik ku neúspešnému chudnutiu. Pokiaľ chcete schudnúť, vyhnite sa pri chudnutí zbytočným chybám.

Diéta – chudnutie – mýtus č. 3
Čím viac budem cvičiť, tým rýchlejšie schudnem. Áno cvičenie Vám pomôže účinnejšie schudnúť, ale všetko má pri účinnom chudnutí – diéte svoje hranice. Pokiaľ začnete tvrdo cvičiť napr. 6 krát v týždni, tak nielenže svojmu telu nedáte čas na regeneráciu, ale navyše sa môže stať, že sa chudnutie zastaví a Vaša diéta bude neúspešná. To platí najmä vtedy ak si zvolíte náročné cvičenia. Takže aj pri cvičení platí: 2 krát meraj, raz rež!!! A nezabudnite, že cvičenie musí zodpovedať nielen veku ale i kondícii. Nechajte si poradiť pri výbere vhodného cvičenia, aby chudnutie bolo naozaj účinné a postupovalo podľa vašich predstáv. Cvičte cca 3 krát v týždni po 60 minút, ostatné dni pridajte chôdzu, prechádzky,….

Diéta – chudnutie – mýtus č. 4
Čím rýchlejšie schudnem tým lepšie! Pokiaľ máte nadváhu a odhodláte sa k chudnutiu, resp. držaniu diéty, určite to chcete mať čo najrýchlejšie za sebou. Niektorí siahnete po drastických diétach (mliečna,…. ) a čakáte zázrak. Áno schudnete rýchlo ale radosť bude predčasná. Spomalený metabolizmus, podvýživené telo a psychika spôsobia, že čoskoro zhodené kilá priberiete späť a možno aj viac. Doporučenie je jasné. Chudnutie alebo diéta pri ktorej schudnete viac ako 4-5 kíl za mesiac, Vám v konečnom dôsledku viac ublížia ako pomôžu. Aj pri chudnutí platí, že pomaly ďalej zájdeš!!!

Súvisiace: mýty o chudnutí – časť 1.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *