„Tlačí ma čas, súrne potrebujem schudnúť“ Občas sa to jednoducho prihodí. Udalosť na ktorú chceme vyzerať dobre sa blíži a vy ste ešte neschudli ani deko. Takže sa poobzeráte po nejakej rýchlej diéte, ktorá Vám pomôže schudnúť potrebné kilá. Extrémnych diét, ktoré Vám tie kilá pomôžu urýchlene schudnúť je dosť, resp. je z čoho vyberať. Ale nezabudnite, extrémna rýchla diéta si vyberie svoju daň. Tak sa pozrime akú cenu budete musieť zaplatiť.

Čo je to ale tá extrémna diéta? Odpoveď je jednoduchá. Ak sa zamyslíte, tak sami na to prídete, či Vaša diéta je zdravá alebo zlá a extrémna. Ako pomôcku Vám dám pár čŕt takejto diéty

  • Na začiatku rýchlo schudnete, ale….. (dočítate sa ďalej)
  • Núti Vás jesť prevažne jeden typ potravín
  • Extrémne obmedzuje prísun kalórií
  • Nezabezpečí dostatok živín – vitamíny, minerály, vláknina, bielkoviny, zložené sacharidy….

Akú daň teda musím zaplatiť extrémnej diéte?

Následky takejto diéty budú o to horšie, o čo dlhšie ju budete držať. Napríklad taká hladovka. Pokiaľ ste zdravá/ý, tak jeden deň držania hladovky Vám neublíži, dokonca môže telu aj pomôcť. Ak ju už držíte dva dni, začína byť nebezpečná, pri troch, štyroch a viacerých dňoch idete už vyslovene proti svojmu zdraviu. To platí aj pri ostatných extrémnych diétach, len negatívne účinky sa líšia od typu a dĺžky držania diéty

  • zena drzi vahu po chudnuti a dietaStavba tela – pri rýchlom a nesprávnom chudnutí , resp. diéte ubúda prevažne svalová hmota, telo sa môže odvodniť a tuku ubudne iba zlomok. Čiže celková váha klesne, ale nie najmä kvôli úbytku tuku. To má za následok, že Vášmu telu sa „spomalí“ metabolizmus, bude menej spaľovať, a to sa po ukončení diéty prejaví priberaním. Takže prvá daň je jojo efekt.
  • Zdravie – dlhodobejší nedostatočný prísun živín spôsobí fyzické oslabovanie tela ako celku, čiže aj fungovanie jednotlivých orgánov a systémov v tele. To môže mať za následok nielen krátkodobé ochorenia, zhoršenie už existujúcich problémov, ale môže to byť aj spúšťač vážnych ochorení, z ktorých sa potom už len tak ľahko nemusíte vystrábiť. A to už je krutá daň.
  • Vonkajší vzhľad – pokiaľ schudnete rýchlo a nesprávne, možno budete mať pocit, že vyzeráte lepšie ale môže to byť len klam. Nebudete vyzerať lepšie, iba menej tučnejšie. Vaša tvár jednoducho zostarne. Mierne ovisne pokožka, budete pôsobiť unavene,… – no jednoducho to nebude ono.
  • Psychická pohoda – daň za extrémnu diétu je aj nervozita, únava, malátnosť. Budete mať pocit, že sa všetko na Vás valí, môže sa stať že začnete byť pre svoje okolie neznesiteľný/á, pričom Vy budete mať pocit, že za to nemôžete. Jednoducho zlá diéta Vám na psychickej pohode nepridá.

Takže čo myslíte, stojí to za to. Možno áno pokiaľ ide napríklad o Vašu vlastnú svadbu 🙂 , iný argument neobstojí. A aj v takom prípade začnite chudnúť radšej skôr a zdravšie, aby ste si viac neublížili ako pomohli.

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *