Týždňová diéta sľubuje schudnutie o 5 až 7 kg. Pri tejto diéte sa telo vyčistí a budeme sa cítiť vitálnejšie. Počas držania diéty je zakázané jesť vyprážané, dusené, jedlá a chlieb. Zeleninová polievka, ktorá je základom tejto diéty sa môže jesť bez obmedzení. Samozrejme dodržujeme pitný režim (čistá voda).

Piť sa môže iba voda, nesladený čaj.

Program na chudnutie, ktorý funguje na 1.pokus! Schudnite raz a navždy! Garancia schudnutia. Kliknite na www.wellness-trener.sk

Po diéte pomaly nabiehať na normálnu stravu, ale stále jeme aspoň týždeň zeleninovú polievku plus hocijaké druhé jedlo. Nezabudnite na pohyb a pitný režim, sú to dôležité súčasti držania diéty a chudnutia.

  • 1.deň: Polievka a ovocie (okrem banánov).
  • 2.deň: Polievka a zelenina. Doporučujeme šalát alebo špenát.
  • 3.deň: Polievka, ovocie a zelenina.
  • 4.deň: Polievka a banány. Pijeme polotučné mlieko.
  • 5.deň: Polievka, hovädzie mäso a ovocie. Vypiť viac než 1,5 l vody.
  • 6.deň: Polievka, hovädzina a zelenina (okrem zemiakov).
  • 7.deň: Polievka, ryža a zelenina. Piť môžeme nesladený džús, vodu.

Zeleninová polievka – recept

Potrebujeme:

¼ kg miešanej zeleniny (mrkvu, petržlen, kel, karfiol, hrášok, kaleráb), 30 g tuku na dusenie, 1 malú cibuľu, ½ dl mlieka, 1 žĺtok, 2, 5 l vody, 30g tuku, 30g múky, soľ, petržlenová vňať

Ako na to:

Na tuku uduste na tenké rezance pokrájanú zeleninu a cibuľu, zalejte teplou vodou, pridajte svetlú zápražku, osoľte a povarte. Hotovú polievku zlepšite mliekom v ktorom ste rozhabarkovali žĺtok. Pridajte petržlenovú vňať a pažítku.

zeleninova polievka s mrkovou korenovou petrzlenovou vnatou a pohankou

Pred držaním diéty by ste sa mali najprv poradiť so svojim lekárom!

7 dňová diéta na chudnutie nie je tá pravá, má svoje riziká a účinok je veľmi otázny. Pre porovnanie si pozrite viac o 90 dňovej diéte. Tá je síce dlhšia, ale aspoň o niečo rozumnejšia. 90 dňová diéta, resp. ak o nej chcete vedieť viac pozrite si “90 dňová diéta”.

Účinnosť na chudnutie

Jedálniček sedem dňovej diéty sa snaží ponúknuť čo najviac a zeleniny. To v konečnom dôsledku je prijateľné no z dlhodobého hľadiska neudržateľné. Túto diétu pravdepodobne vydržíte držať celý týždeň a kilá pôjdu rozhodne dole, no ak sa vrátite späť k bežnej strave, pôjdu znova naspäť odkiaľ ste ich spálili… do tukových zásob na Vašich bokoch, bruchu atd atd…. Schudnete síce množstvo kíl no tie sa aj tak navrátia.

Hodnotenie: 6 bodov

Vplyv na zdravie

Ako sme už spomínali, sedem dňová diéta obsahuje dostatok ovocia a zeleniny… V konečnom dôsledku je ale ako každá diéta pre telo náročná a ak rozmýšľate o držaní tejto diéty dlhšie ako sedem dní… neodporúčame to. Bolesti hlavy, nespavosť a nechutenstvo sú sprievodnými aspektami každej diéty.

Hodnotenie: 6 bodov

Celkové hodnotenie

Celkovo sa javí sedem dňová diéta ako účinná diéta na chudnutie, no len za predpokladu, že Vám nebude vadiť, že schudnuté kilá sa s veľkou pravdepodobnosťou navrátia späť. Ako diéta do plaviek za krátky čas to nieje zlé, ale ako sme spomínali, je to iba na krátky čas. Cesta k schudnutiu natrvalo je oveľa dlhšia a náročnejšia… Rozhodnutie je na Vás či chcete chudnúť len pomocou “zaručených” diét na chudnutie.

Celkové hodnotenie 7 dňová diéta: 6 body

Ako hodnotíme: 1 bod – najhoršie….. 5 bodov najlepšie

TOTO JE HRIECH NEVYUŽIŤ: Ak cítiš, že potrebuješ zmenu, pridaj sa do mojej FB skupiny. Neoľutuješ. Účinné tipy pre zdravie i peknú postavu, super komunita,... Navyše môžeš získať ANALÝZU stravovania. "Pridaj sa tu!!" facebook skupina Herbalife

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *